| sabilopod a întrebat:

! Hey, va rog scuzati categoria, dar va rog sa cititi! Am pus intrebarea aici pentru ca stiu ca o va vedea mai multa lume. Totusi nu vreau sa pun o intrebare propriu-zisa. Doar va rog sa ajutati si, daca vreti, sa adoptati vreun animal dragut si nevinovat, ce a avut nesansa de a ajunge vagabond. Din fericire, exista oamani sufletisti ce ii primesc in adaposturi, dar acele animale au nevoie de un stapan si multa afectiune. Spuneti-va parerea despre eutanasierea cainilor vagabonzi. Exista cumva vreo petitie pentru gasirea unei solutii mai bune ce poate fi semnata online sau asa ceva? Caci noi, cu totii, putem ajuta la salvarea unor suflete nevinovate. Trebuie sa gasim o metoda prin care sa putem arata ca romanilor le pasa!

1 răspuns:
| bogdan_7896 a răspuns:

S-ar putea face un centru in care toti caini vagabonzi sa fie dusi-si sa fie sterilizati, unde sa aiba conditii----ceva de genu asta este si in Elvetia, Olanda