| skriil a întrebat:

Hey. Vine vara. O vacanta de 3 luni. Iar eu nici nu stiu ce voi face vara asta. Nu vreau sa mai lenevesc ca vara trecuta. Toate prietenele mele vor pleca pe la rude. Dar eu? Vreau sa vad locuri noi,sa imi fac prieteni noi, sa ma distrez. Muzica si dansul ar fi perfecte pentru mine. Dar poate ma ajutati voi. Funda! Ce propuneri aveti?

1 răspuns:
| Rozelutza a răspuns:

Si simplitatea e buna cateodata... Chiar daca esti adolescenta, poti sa iti inviti prietenele si sa faceti o seara a fetelor cu muzica, dans, filme bune, batai cu perne, jocuri amuzante, discutii si gustari. Este frumos, dar sa vorbesti inainte si cu parintii. Pentru alte zile ti-as sugera sa te plimbi intr-un parc, sa mergi la un film sau sa mergi la o terasa cu prietenele tale. Nu fii timida, formeaza-ti singura un grup al tau, in care sa te simti bine. Sper ca te-am ajutat. Papa!