| NightBadDreams a întrebat:

Hey vreau si eu un sfat..imi place de un baiat de cateva luni { de prin decembrie mai exact} si intre timp el s-i-a dat seama de asta si din acesta cauza acum ma simt rusinata sa vorbesc cu el... as vrea insa sa ramanem prieten deoarece el v-a pleca din oras la un alt liceu si as vrea sa mai vorbim in continuare. ce imi recomandati ca sa mai prind ceva curaj ca sa pot sa vorbesc cu el fara sa ma simt... stanjenita?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca el si-a dat seama ca il placi pentru ca i-ai zis tu sau a auzit de la altii. Daca stie din alte surse ar trebui sa ii spui si tu oficial ca il placi si vezi ce zice, daca nu doreste sa aiba o relatie cu tine spune-i ca tu tii la el si iti doresti sa ramaneti prieteni.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa te simti bine ca a aflat, usurata. Si eu i-am zis unei fete ca o plac si de atunci nu prea ma mai baga in seama. E cam aiurea gandirea asta.

| NightBadDreams explică (pentru anonim_4396):

Stiu, innsa eu inca mai am sentimente pentru el si nu vreau ca acum sa plece si ca apoi nici sa nu mai vorbim. stiu ca suna ciudat. oare ar trebui sa ma simt stanjenita sa vorbesc cu el? sa ii spun ca vreau sa tinem legatura? te intreb asta pentru ca si tu esti baiat. daca ai fost in locul lui sa zicem, cum ai fi procedat, poti sa imi dai un exemplu, te rog puppy dog eyes

| NightBadDreams explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru sfat happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru NightBadDreams):

Nu ai pentru ce. Ma bucur ca am putut fi de ajutor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NightBadDreams):

Pai daca el si-a dat seama ca il placi pentru ca i-ai zis tu sau a auzit de la altii. Daca stie din alte surse ar trebui sa ii spui si tu oficial ca il placi si vezi ce zice, daca nu doreste sa aiba o relatie cu tine spune-i ca tu tii la el si iti doresti sa ramaneti prieteni.