| botik_3241 a întrebat:

Hey:X
am si eu nevoie de fisele de lectura pentru "Baltagul" de Mihail Sadoveanu si pentru "O scrisoare pierduta" de I L Caragiale
de unde le pot lua?
puppy dog eyes plizz ajutati-ma
funditzzzapuppy dog eyes
:*

1 răspuns:
| RINA2 a răspuns:

Pe internet nu prea gasesti fise de lectura,astea le faci tu asa cum consideri ca te ajuta sa iti aduci aminte despre opra literara. Daca ai citit,fa-le singura, ele se fac asa : pe prima fisa pui numele autorului si cateva lucruri despre el, iar apoi incepi prin a povesti pe scurt pe o jumatate de foate A4 inceputul operei.In 10 fise ar trebui sa iti incapa tot. Daca nu,ia un rezumat de pe net si transune-l in fise(adica il scurtezi, scrii decat ce e important).Ar fi aiurea sa iti dau linkuri de la referate ca se gasesc peste tot pe internet, alege-l tu pe cel care crezi ca te ajuta cel mai mult. Sper ca te-am putut ajuta.te pupic si succes