| cokocosmy a întrebat:

Hey ya! am nevoie de un sfat va rog frumos fara raspunsuri la batjocora
ii vb de mama mea de un timp cred ca de un an se comporta foarte urat cu mine cand nu are tigari mereu urla la mine la bunika mea injura ma trimite de acas daca are trebuie in gradina sau in bucatarie si nu o ajut tot timpul incepe sa-mi reproseze tot felul de lucruri eu nu prea merg din casa ca daca intarzi iar ii scandal deja simt ca nu fac fata. daca ii zic de ce ma doare da ca ea trebuie sa creada pe toata lumea da ea nu-i crezuta eu o cred dar pur si simplu face diferenta intre mine si taicamiu daca el ii da o tigara il pupa si in fund scuze ca zic dar eu tot oaia neagra raman mereu mereu are trebuie ea nu are timp de mine.
pur si simplu ajung la sa fac un gest pe care am sal regret am sa ajung sa ma omor ptka nu mai rezist
daca imi place de un baiat si afla tata ii zice lu maicasa si iar ajung sa raman singura ajung sa ma inchid in mine fara rost
nu vad de ce as mai trai nu-mi mai vad rostul
de ce mis judecata daca eu nu profit de oameni ce daca imi place un baiat sarac? ce daca nu mis ca varamea
nu inteleg de ce mereu pic eu de vina fara sens
va rog ajutati-madau funda

Răspuns Câştigător
| Nam a răspuns:

Mama ta e o fire care se enerveaza usor... si probabil e asa de dependenta de tigari incat atunci cand nu are e nervoasa. asa se comporta oamenii cand nu au tigari sunt irascibili. nu te mai gandii la chestii gen " de ce sa mai traiesc" altii nu au ce manca. altii nu vad. altii nu au parinti. deci nu esti un caz asa grav. alti parintii isi bat copii de dimineata pana seara. deci considerate un copil normal... incearca sa nu se mai afle relatiile tale la parinti ca sa nu mai iasa cearta.
cand vezi ca mama ta are nervi las-o sa injure si sa tipe. asa se descarca ea. daca nu ii intorci vorba sau ceva o sa fie mai bine!
Succes! Funda? big grin