| marykiddda a întrebat:

Heyy buna imi vine sa mor am luat la mate un patru si la tehnologie si plus ca am dat nste teste joi la romana si la mate si nu cred ca voi lua cine stie ce nota buna si mi-e frica ca mama a zis ca vine luni la scoala sa se intereseze de mine ce ma fac o sa ma omoare cand o sa afle notele crying( a spus ca ma bate crying( eu as vrea sa ma omor adica sa-mi tai venele crying( plzz ajutati-ma

7 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

Da' cum sa iti tai venele? Ai innebunit? Pune mana pe carte, nu te mai gandi la prostii ca cine stie, poate peste cativa ani o sa ai note bune si o sa iei premii si o sa te gandesti "vai ce proasta eram atunci, voiam sa ma omor de la un patrulaughing". Nu e sfarsitul lumii happy

| SabbyNightShadow a răspuns:

Orice ai face, fi foarte calm :3 toti mai patim din astea... daca ii spui tu singur mamei tale de acele note...nu se va supara atat de tare ci poate chiar te va ierta:3 dar de acum incearca sa iei note bune :3

| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Hey, Capul sus discuta cu mama ta de acum sa afle de acele note nu cand se duce la scoala si vede notele sa te bata de fata cu colegii, e umilitor.te duci frumos la ea acum si ii spui '' mami uite scuze am luat notele acestea promit ca nu se va mai intampla etc:* iti ceri iertare ca ai dezamagit-o si ii spui ca nu se va mai intampla niciodata happy eu ii spun mamei mele absolut orice.deci si tu ar trebui lafel.de aceea este mama ta..trebuie sa-ti fie si prietena nu, numai mama :* Daca te omori ce rezolvi? o sa stai in pamant si majoritatea o sa te uite nu vrei sa faci ceva in sens bun cu viata ta!? phbbbbt treci peste..se mai intampla doar n-ai comis o crima..io asa zic. sa-i zici acum. probabil te va pedepsii este normal dar cu timpul vei uita tot laughing si o sa razi de aceste momente.bafta imi doresc din sufletul sa rezolvi cu mama ta :* sper sa fii fericit/a happy orkm peste cativa ani asta va ramane o simpla amintire oh go on

| D4ny3l4 a răspuns:

In loc să stai să te plângi,mai bine închide calculatorul,spune-i mamei tale, tu ce s-a întâmplat şi pune-te pe învăţat, logic! Oau! să ştii că moartea e cea mai bună soluţie, ce crezi că notele o să dispară dacă îţi tai venele? Nu! logic că nu, pune mâna pe învăţat şi lasă calculatorul dacă vrei să nu se supere mama ta.

| AndreeaMoromete23 a răspuns:

Am colegi care si-au pierdut parintii si merg mai departe.Iar tu, pentru o afurisita de nota, ai vrea sa te omori? Jur ca nu va inteleg...

| Metalista a răspuns:

Neh...Pentru ce sa iti tai venele? Nu are rost, crede-ma. Nu cumva sa faci prostia asta!
Si in legatura cu notele, calmeaza-te. O sa ii explici mamei tale ca ai avut si tu zile mai proaste (cum avem toti) si de asta ai luat nota proasta. Daca te iubeste cu adevarat o sa te inteleaga si o sa te ierte. Si incearca sa te revansezi, sa iei note bune, arata-i ca ai vointa, ca te straduiesti.

Ai grija!

| marykiddda explică:

Hey merci pentru sfaturi chestia este ca anul trecut am luat mentiune si i-am promis mamei ca n-o sa mai iau note proaste dar nu stiu ce sa ma fac pentru ca stiu ca o sa ma bata si mi-e frica crying9