| Marii_8145 a întrebat:

Heyy :d am si eu o problema. luna trecuta mi-a intarziat ciclul 6 zile si luna asta nu mi-a venit straight face. Ce s-a intamplat straight face? niste pareri poate ma vor ajuta. :-s

5 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Nu ai mentionat ce este cel mai important, mai exact daca ai intretinut relatii sexuale sau nu. Daca nu ai intretinut relatii sexuale, iar de can ti-a venit prima data menstruatia nu s-au implinit 2 ani, poti sa stai linistita. Nu este nimic grav, ciclul este neregulat dar in 2 ani cel mult trebuie sa se regleze. De atunci apar porblemele, adica daca ti-a venit menstruatia de mai bine de 2 ani iar acum iti intarzie sau nu iti vine deloc, trebuie sa mergi la medicul ginecolog cu mama ta :-s, poti avea chisturi ovariene, asa cum am patit eu, adica, sangele care trebuie sa iti vina la menstruatie ti se acumuleaza in burta sub forma de chist si tot creste, daca este mai mare de 6 cm, ajungi si la operatie. thinking Daca ne dai mai multe detalii, ar fi si mai bine, daca iti inatrzie si luna urmatoare, mergi la ginecolog sau la un medic eondocrinolog, iti va recomanda ceva, ca sa iei pentru a ti se regla ciclul. Nu cumpara nimic fara sa consulti un medic pentru ca poate sa ti se faca rau, sau sa patesti altceva.
Problema este daca ai intretinut relatii sexuale si nu v-ati protejat, poate fi vorba de o posibila sarcina, dar nu cred ca este vorba despre asta in cazul tau.
kiss bafta, ai grija de tine!

| Sky_6013 a răspuns:

Depinde.nu e nimic...mie mi mi-a venit vreo 4 luni, am intrebat un doctor specialist si a zis ca e normal pana ti se regleaza...iar daca vreai sa incerci sa iti vina fa o baie cu apa calda si sari coarda

sperc ca te-am ajutatwinking happy

| manu_2002 a răspuns:

Buna, cred ca exista o problema mai bine du-te la gineoncologie sa afli... nu mai pierde timpul... sper sa te ajutehappy

| pysy_5828 a răspuns:

Buna. Mie nu mi-a mai venit de 2 luni. Timp de 2 ani ciclul nu este regulat si poate intarzia intre 5-7 luni. Dar pentru a fi mult mai linistita mergi la un control. kiss kiss Sper sa iti fie de ajutor.

| Marii_8145 explică:

Nu am intretinut relatii sexuale si nici nu am 2 ani de cand imi vine. dar mi-e frica:-s.