| Ioanacoman a întrebat:

Heyyy, nu inteleg de ce dar când fumez o tigara imi vine o stare de greață... Nu stiu ce este și aș vrea cineva sa imi explice va rog, nu vreau răspunsuri tip ca sa ma las de fumat etc.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Singurul raspuns este cel pe care nu il vrei.
Fumezi pentru ca si altii fumeaza?
Deci, nu fuma, daca nu te simti bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca ficatul si plamanii tai sunt afectati si refuza sa accepte aceasta toxicitate, pe care tu o bagi fortat in corp.

Asta este reactia corpului!

| haileewatson a răspuns:

Pentru ca tigarile sunt toxice si organismul tau reactioneaza la toxine.

| iulia0514 a răspuns:

E foarte simplu nu-ți place gustul tutunului cel mai probabil fumezi pentru ca e cool! O fii "cool " dar îți spun un secret de la țigări faci riduri la 20 de ani o sa arati ca la 30 și la 35 ca la 45 și tot asa. Deci dacă tot nu-ți place gustul și-ți provoacă greață și te mai și îmbătrânește prematur de ce nu te lași de fumat?

| NeaVirgil a răspuns:

O sa mori in curand de la canceru pulmonar daca nu e si mai rau cancer in gat