| gyuu a întrebat:

Hi.am inceput de 4zile sa merg la sala de fitness zilnic si nu stiu cum e bine.sa mananc inainte sau dupa sala? am 57 de kg si 1.65 inaltime si tin sa mentionez ca nu mananc mai mult de un bol de cereale fitness cu lapte de 1, 5 si o felie de piept de pui la gratar pe zi:d nu mai AM pofta de mancare.de obicei acea felie de piept de pui o mananc cand vin de la scoala adica cam pe la ora 13-14. iar acel bol cu fulgi dupa ce vin de la sala aia ar fi pe la 4. cum e bine sa mananc inainte sau dupa sala si dupa aceea nu mai mananc nimic? mersi

2 răspunsuri:
| PurpleLadybug a răspuns:

Pai dupa sala nu ai voie sa mananci doua ore, pentru ca te vei ingrasa, stiu asta pentru ca si eu fac, iar tipa d acolo mi-a spus asta. Acum tu poti sa ma asculti sau nu, cum vrei.Mananca dimineata mai mult si mai consistent, Dupa ce vi de la scoala poti manca pieptul d pui. Iar cand vi de la sala, asteapta doua ore, iar apoi da fie inainte de 6:30 hai 7:00 poti manca acel bol cu cereale. Si nu uita : MULTA APA!
Take carepeace sign

| Adya20 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai dar indiferent de varsta daca vrei sa slabesti nu slabi prin infometare, organismul nostru are nevoie de vitamine si proteine! este bine sa ai regulat 3 mese pe zi, iar seara in mod normal 18 sa fie ultima masa dar iti dai si tu seama ca nu ai cum sa rezisti de la ora 18 pana la 7 dimineata de exemplu fara sa mananci nimic, eu am ajuns sa am probleme din cauza asta, daca nu mananc cand mi-e foame mi se face rau de la stomac, si m-am invatat minte, eu oricum mananc cand mi-e foamelaughingchiar si la 2 noaptea, nu-ti face griji daca mergi la sala poti sa mananci normal iar in cazul in care mananci dulciuri mai renunta la ele seara.Crede-ma ca o sa ai rezultate de la sala asa ca nu trebuie sa te ingrijorezi! Nu te sfatuiesc sa iei pastile de slabit! Nu sunt bune! Multe persoane au murit din cauza lor, eu nici pe mama nu o las sa ia chiar daca are 42 de anibig grin