| LeKaAlex a întrebat:

Hi. Azi mergeam pe strada cu un prieten ( sunt baiat ) si erau 3 fete pe banca in varsta de 16 ani sa spun. Cand am trecut pe langa ele se uitau la noi si una a spus in soapta : uite-i si pe urati astia r*tardati sau h*andicapati. Treaba este ca nici nu le cunoastem. Ce parere aveti despre generatia asta de c*cat?

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Am pățit.
Nu a fost și nici nu este ceva anormal și nimeni nu trebuie să ia în serios cârcotașii care nu au altceva mai bun de făcut decât să vorbească aiurea-n tramvai.
Am observat de asemenea, că majoritatea critică mai mult persoanele de sex opus ceea ce mi se pare și mai absurd. Băieții critică fetele și fetele critică băieții ca și cum ar fi la un concurs matrimonial sau ceva asemănător și ar trebui să-i selecteze. E urât și de prost gust dar, ei nu realizează asta vrând mereu să se încadreze într-un tipar pentru a fi "cool". Mai sunt unii care privesc mai târziu în trecut și realizează cât de penibili au fost...și alții care rămân așa toată viața. Pentru proasta creștere nu sunt de vină de fiecare dată părinții, ci noi înșine pentru că nu știm să ne autoeducăm. Oameni ca aceștia au existat mereu în toate generațiile, înainte poate erau mai subtili sau mai puțin evidenți. Fetele au vorbit astfel tocmai ca tu să auzi și să te simți prost semn că gradul de ură și răutate între oameni crește pe zi ce trece, dar generația nu are nimic de-a face cu asta. Cunosc multe domnișoare bătrâne care procedează exact cum au procedat și fetele în cauză și crede-mă că e și mai tâmpită senzația când mergi pe stradă și auzi o femeie în vârstă, trecută prin viață, aparent drăguță care spune prietenei ei de spart semințe "Să fi avut eu un copil ca ăsta, de nu-l băteam zilnic!" (și asta doar pentru că ești puțin mai nonconformist în stilul tău vestimentar). Nu-i bai, la rândul lor vor primi și ele ce merită^^.

20 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Fel si fel de oameni, dude. Daca pui botul la fiecare chestie de genul ajungi sa te sinucizi. Fk them

| LeKaAlex explică (pentru whatevernvm):

Nu-mi pasa ce cred alti oameni rau despre mine. M-ai bine ma uit pe pereti decat sa-mi pese, dar voiam sa stiu daca raspund oameni ca ei sa mai rad putin laughing)

| whatevernvm a răspuns (pentru LeKaAlex):

Sigur o sa vezi toti oamenii ca sar pe tine si zic ca e absolut normal sa te faca handicapat. Bafta cu asta laughing

| seth2016 a răspuns (pentru LeKaAlex):

OK, le-ai facut de ras si te-ai razbunat laughing

| RAY a răspuns:

Nu poti acuza toata generatia de jigniri de astea, in orasul meu Timisoara nu cred ca exista asa ceva, chestile astea tine si de educatie

| LeKaAlex explică (pentru RAY):

Exista mai ales ca Timisoara este oras mare

| Violleta2022 a răspuns:

Ma rog, este generatia ta, nu a noastra!

| doreal a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca nu e generatia ta, la ce ai mai raspuns?

| Sociopat a răspuns:

Uratule

| LeKaAlex explică (pentru Sociopat):

Sa-mi bag *** in mama ta de tigan cocalar ce esti.

| Sociopat a răspuns (pentru LeKaAlex):

Esti si urat si prost

| doreal a răspuns:

Nu baga toata generatia intr-o singura oala. Doar pentru ca ai trecut pe langa niste retarde care nu pot sa isi tina gura inchisa, nu trebuie sa ne bagi pe toti la comun. Capish?

| LeKaAlex explică (pentru doreal):

Hahaaaha, pe toti va bag in oala ca nu este prima oara cand vad specimene ca voi, poate nu toti sunt asa dar majoritatea sunt, tara nu e de **** ci oameni din ea sunt.

| doreal a răspuns (pentru LeKaAlex):

Daca in contextul "mi-e scarba" tu scrii "mie', nu cred ca are rost sa-mi pun mintea cu un specimen ca tine laughing, nu crezi? Daca nu stii sa scrii, din start ai cam pierdut. Crezi ca generatia noua e de vina deoarece generatia veche nu a stiut pe cine alege si ce alege? Ei ne-au creeat un viitor de raha*t in Romania (poate nici macar ei), nu noi l-am creeat. Nu te mira daca toti acei copiii din generatia noua isi cam iau talpasita cand sunt mari in alte tari, de o sa-ti plateasca dracu pensia. Fara tineri= fara viitor, inca nu ti-ai dat seama?

| LeKaAlex explică (pentru doreal):

Pun pariu ca esti un copil distrus, cosat cu ochelari care sta pe TPU sa corectezi greselile oamenilor, ce trist sa-ti pierzi timpul pentru asa ceva, daca te pun sa-mi traduci niste propoziti in engleza cred ca nici nu sti, oh wait de ce vorbesc cu un copil de 12 ani cu numele " doreal " si cu poza de profil anime-uri? Ba astia ca tine ne fac tara de ras, dupa va mai intrebati de ce rad alte tari de noi, manelisti si cocalari d*p ce sunteti, fetele erau din generatia veche si unei fete ii stiu contul de Facebook si pe Facebook pune poze aproape naked, dabea astept sa plec din tara asta sa scap de maimutele noi aparute ca tine, si sa stii ca generatia noua tot maimute sunt : copil de 5 ani sa aiga Facebook, doamneee si copil de 11 ani sa puna poze cu botic si sapca de cocalar in cap. Cica din start ai pierdut, ba c*cat cu ochi daca faci o greseala minora nu inseamna ca nu sti sa scrii dar o femeie ex comunista asta o sa-l invete si pe copilul lui

| doreal a răspuns (pentru LeKaAlex):

Greseala minora? Bai aiuritule cum dracu sa nu stii cand se scrie "mai" cu liniuta si fara. Hai, daca uiti o virgul, un i, da' daca nu stii sa pui cratimele e cam bai. Nu vorbesc engleza pe site romanesc deoarece totusi ma mandresc cu limba mea. Crezi ca daca vorbesti engleza esti mai breaz ca ceilalti? Bai nenea, invata prima data limba ta si sa o scrii ca lumea, dupa invata alte limbi. Si daca nu as sti alte limbi, sunt tanara, invat repede. Ai impresia ca stau toata ziua sa corectez greselile gramaticale a unor oameni idioti ca tine? Am alte treburi mai bune de facut. Serios, iti recomand sa pleci din tara. Pleaca! Mai scapam de niste prosti. Astia ca mine fac tara de ras? Serios? Alte argumente mai bune nu ai? Si de unde pana unde e o problema in a avea cosuri si ochelari laughing? Cosurile tin de pubertate "inteligentule". Toti adolescentii au. Si ochelarii sunt faini. Si anime-urile la fel. Esti foarte imbecil.

| doreal a răspuns (pentru doreal):

Sau "mie", nici nu mai stiu ce ai scris. Iti dai seama cat de mult ma intereseaza subiectul...

| ALittleDeath a răspuns:

Fetele erau puse pe glume si v-au vazut pe voi mai "asa" si au ras. Si inainte se radea pe seama oamenilor, nu e o generatie de c**at daca ati fost luati la misto de niste fete. Se vede ca te-a frustrat treaba, altfel n-ai fi pus intrebarea asta. Aveai nevoie de niste pareri care sa le acuze pe ele ca sa te simti mai putin naspa.

| LeKaAlex explică (pentru ALittleDeath):

Nu ma fustrat treaba pentru ca nu sunt urat, ci mie scarba de paraziti ca oamenii de genul si voiam sa stiu ce parere aveti despre oameni de genul ca am mai intalnit dont worry, si acum daca stau jos cu un prieten si treci pe langa noi sa te injuram putin in soapta pentru ca suntem pusi pe gluma, nu? Cand esti pus pe glume zici altceva amuzant dar sa nu dovedesti ca esti o... Nu te cunosc dar presimt ca esti parte din " generatia care judeca oameni care sunt altfel "

| Miha07 a răspuns:

Cum ai zis si tu, generația asta chiar e de ****, dar nu prea ar trebui sa ti pese de ceea ce zic alții, pe bune, nu are rost sa te consumi din chestii de astea marunte, nici macar nu trebuie sa iti pierzi timpul gandindu te la asta. Sunt mulți care comentează fel si fel de chestii, oameni frustrați, n ai ce sa le faci.