| Razvanel231 a întrebat:

Hi` maine ma vad cu o fata si vreau sa ii spun` ce simt pentru ea si nu stiu cum sa ma exprim. imi puteti da niste sfaturi cum i-ati spus voi prietenului/prietenei voastre? pls

Răspuns Câştigător
| cocainejunker a răspuns:

Eu i-am spus unui baiat tot ce aveam pe suflet. a ramas fara cuvinte. m-a luat in brate si m-a satrutat pe frunte. mi-a zis ca e cel mai frumos gest. chiar si acum suntem impreuna -9luni-. ma iubeste, sunt sigura.
doar spune cum simti tu ca este mai bine.
[ poti spune asa : stii, poate o sa ti se para copilaresc, demodat, dar eu te plac, acolo, in adancul sufletului meu, o parte tin tine ma face sa traiesc, te rog, nu ma intelege gresit, eu doar te iubesc, tin foarte mult la tine. cand nu esti prin preajma, ma simt pustiit, singur, fara viata. iar cand esti langa mine, inima imi galopeaza nebuneste, adrenalina si iubirea imi curg prin vene. sper sa nu imi ranesti sufletul si sa impartim sentimentul de iubire si clipele frumoase, in doi. " apoi apropiite tandru spre ea si sarut-o din toata inima ]

4 răspunsuri:
| Nicole a răspuns:

Buna.
Poti sa-i spui direct sau sa ii dai de inteles, zambestei mereu daca iti va zambi inapoi sigur te place. Spune0i lucruri frumoase,nu o ignora sau sa nu o jignesti (fetele nu suporta asta).
Si daca tot te intalnesti cu ea,cumpara-i un martisor sau o bratara alb-rosu si felicit-o cu mult asteptata primavara,va fi un gest foarte frumos,cu sigur o sa-i placa deoarece e un cadou simbolic.
Multa grija, si numai bine.
Pa, pa.

| cocainejunker a răspuns:

Hei. nu incerca sa iti pregatesti discursurile pentru ca va vei uita ceva si din cauza emotiilor iesi urat, se va enerva, te va judeca gresit si s-a dus tot. lasa-ti inima sa vorbeasca. daca totul iese bine, poti sa o impresionezi pana la lacrimi, trust me :*

| Razvanel231 explică:

Da dar ce sa-i zic. voi ce ati spus cand ati facut asta? big grin dau FUNDA big grin

| Poseidon a răspuns:

Frate cel mai mult conteaza sinceritatea deci trebuie sa fi sincer dar nici prea sincer asa ca fa ceea ce crezi u ca e bine fi natural si daca o agatzi cand esti natural e ok te sfatui sa nu incerci sa devi prieten cu ea ca dupa aia vei auzi fraza"sti... tin la tine ca la un frate" incearca sa eviti si nu folosi prezervativul decat daca are sida lasale pe ele sa foloseasca anticonceptionalele