| Tediii11 a întrebat:

Hi TPU, Big problem sad
Tocmai m-am mutat in Spania, si nu cunosc pe nimeni.
Aici oamenii sunt foarte inchisi si *copiii* nu prea stau pe unde imi fac eu veacul. Va rog spuneti-mi cum pot sa-mi fac prieteni, simt ca nu mai suport! Sunt prietenoasa din fire dar timida. Va rog ajutati-ma sad

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,trebuie sa ai rabdare, asa cum ai spus, abia te-ai mutat in alta tara si cum nici tu nu cunosti pe nimeni, nu te astepta ca cineva sa te cunoasca.Mergi la scoala, acomodeaza-te, invata limba spaniola [in caz ca nu o stii] si intra in vorba cu diferiti colegi.Asa se leaga prieteniile, doar nu vrei sa vina toti la tine sa te intrebe de vorba cand ei nu stiu mai nimic despre tine. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| EgoFiet a răspuns:

Du-te la piskina, parkuri, cu rolele pe drum. >D< Si nu cred ca acolo sunt oamenii inchisi, eu am lokuit in Spania timp de 5 ani, si toata lumea era prietenoasa, acum depinde unde lokuiesti. Apropo sti limba Spaniola?

| Tediii11 explică (pentru EgoFiet):

Da,stiu. Dar am fost cateva zile intr-un skatepark si erau numai familii cu copii mici. Ma plimb destul de mult prin Barcelona si nu am putut sa imi fac nici macar un prieten...sad