| EvangelineDS a întrebat:

Hi TPU! de la un tim incepe sa imi curga ceva alb -putin galubui [dar mai mult alb pe chiloteii de la ce ce poate fi? eu ma spal de vreo 2-3 ori pe saptamana... funda! urgent!

Răspuns Câştigător
| nirvanacartof a răspuns:

Buna.
Asa am patit si eu (inca o am)
Nu te panica, nu te speria!
Este o chestie normala care le vine fetelor inainte cu 1-2 ani sa iti vina menstruatia.
Spune-i mamei tale, si daca e incomod poti sa porti un tampon la scoalabatting eyelashes
Luck!

6 răspunsuri:
| Puffy_7720 a răspuns:

Este indicat sa te speli in fiecare zi! Aceea este o scurgere vaginala normala pe care toate fetele o au.Si inca ceva, s-ar putea sa iti vina menstruatia.:d

| chip6angelic a răspuns:

Spala-te si seara si dimineata in fiecare zi! funda?

| mihaela31 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa mergi la ginecolog sa iti faci o lama,pentru siguranta ta,astfel de probleme nu trebuie lasate asa,poti sa te pricopsesti cu o infectie daca ai sistemul imunitar slabit, poate ca ai si racit un pic, acum nu te ingrijora.

| mihaela31 a răspuns:

Si parerea mea e ca a te spala de 2-3 ori/saptamana! e cam putin, eu ma spal de cel putin 2 ori pe zi!

| TeoPT a răspuns:

Depinde și câți ani ai. Dacă ai sub 14 ani e normal, înseamnă că în maxim 2 ani vei avea ciclu. Dacă ai mai mult vizitează-l pe ginecolog. Mai mult nu știu ce să îți spun.

Spală-te zilnic, nu de 2-3 ori pe săptămână.

Baftă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste secretie vaginala, daca ti-a aparut azi inseamna ca peste vreo 2 ani iti vine menstruatia. Lichidul asta tine pana la menopauza.