| anonim_4396 a întrebat:

ma gandesc sa ma sinucid. chestiia e ca imi placea fff mult de un baiat si alaltaieri am fost afara cu el.ne-am pupat etc. l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine si a zis da. tot alaltaieri am intrat pe messenger si mi-a zis ca s-a impacat cu fosta lui prietena si un scuze... eu nu am zis nimic. iar acum sunt in pragul disperarii. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa faci? In primul rand sa te calmezi.
Nu e moarte de om. Da, te doare, inteleg. Dar gandurile care iti trec prin cap nu rezolva nicio problema. Treci peste.Cum sa treci peste? Pai incepe prin a iesi in oras, poate cu un alt baiat!? Poti uita pe cineva, cunoscand pe altcineva. Incearca sa eviti sa te gandesti la el. Ocupa-ti timpul cu ceva. Fa ce-ti place! Iesi afara cu prietenele.
Succes si nu te mai gandi la o sinucidere din cauza unui om.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Astepti pana iti trece supararea nimic mai mult.

| PotHed a răspuns:

Inveti din asta se intampla fiecaruia. Face parte din procesul de crestere si dezvoltare cand esti tanar si dai de o problema "mare" ai impresia ca e sfarsitul lumii. Nu e chiar asa maine o sa iti dai seama cat de absurd gandesti acum si vei realiza ca merita sa mergi mai departe.;]

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Sa nu te sinucizi, uite o marturie a unei surori in Isus care era sa ajunga in iad, Biblia spune, nu ucide!
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
ultimul video din playlist.
Ai grija ce faci, Isus te iubeste, nu face asta.Ai viata asta sa iL iubesti pe El.
Praise the Lord|!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Hey,pentru un baiat nu trebuie sa reactionezi asa.Intai ar trebui sa-l cunosti si dupa sa te bagi pe el.E grea treaba asta deoarece cateodata baietii sunt mai zvapaiati si nu stiu ce vor.Cel mai bine ar fi sa te imprietenesti cu altcineva si sa treci peste.Nu-i greu,. trebuie doar sa ai un prieten alaturi de tine si iti va fi foarte usor.
Tine capul sus si va rasari soarele si pe strada ta.(Stiu ca intrebarea e mai veche dar am vrut sa raspund, poate pe viitor o sa ti cont)
P.S:Imi plac fetele care se ataseaza repede =]]

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru RubyDonnahue):

Radem noi radem dar sa nu-ti mai treaca idei din astea prin cap, da?:*

| RubyDonnahue a răspuns:

Multumesc tuturor dar eu pot alege doar un rasp castigator. ma bucur ca va pasa happy

| RubyDonnahue a răspuns:

O sa ma gandesc la ce ati scris voi happy :X

| MaliciousDeath a răspuns:

"Vreau să mă sinucid din cauză că iubitul meu şi-a găsit pe alta, iar lumea e mult prea mică.Nu mai există băieţi. Mângâiaţi-mi orgoliul plss!"
Cam atât de penibil sună întrebarea ta.
...şi de ce ne întrebi ce să faci? N-ai zis c-ai vrea să te sinucizi? Ce mai aştepţi?
Tipul e un fraier.La fel eşti şi tu.
>Nu te-a meritat, deci treci mai departe, că băieţi mai sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu doar te gandi, aplica si cu siguranta va fi mai bine.
:*

| Cristina45 a răspuns:

Stai calma fato ....nu e ultimul baiat laughing nu merita sa faci gestul asta necugetat pentru el gandeste-te ca ai toata viata inainte si o sa mai cunosti baieti si o sa te mai indragostesti nu e ultima data, pentru ca tu te sinucizi si numai esti iar el isi continua relatia cu aia fericit, parerea mea este sa nu faci asta big grin

| Sweetyass a răspuns:

De ce sa fii in pragul disperarii? E doar un baiat. Ar trebui sa te simti rau daca si el ar suferi dar odata ce el este total ok de ce sa fii tu cea care sufera. Daca pe el nu-l intereseaza de ce sa-ti pese tie..Doar nu credeai ca sunteti deja suflete pereche, ca o sa va casatoriti si o sa fiti fericiti pana la adanci batraneti. Se mai intampla asta in viata. Daca esti disperata dupa un baietel oarecare ma intreb ce vei face cand o sa ai probleme adevarate..Fii mai realista

| andreea_2617 a răspuns:

Vrei sa te omori? uau in primul rand gandeste-te ca nu esi singura care a patit asta, si nu merita sa te omori pentru un baiat, uita de el iesi pe afara, distreazate cu prietenele, fa ceva sa fi soarte ocupata si sa nu mai ai timp sa te gandesti, uital!winking

| RubyDonnahue a răspuns (pentru andreea_2617):

L-am uitatb de mult....intrebarea este ce ceva timp si mi-am dat seama ca nu merita sa plang pentru un baiat....machiajul meu e mult mai important decat orice idiot rolling on the floor

| Davidescu_Bogdan_1993 a răspuns:

Simplu! Mergi mai departe! Treci peste! Mai are balta pesti!