| LiniiCox a întrebat:

Hmmm. nici nu stiu cum sa incep;-? ba dalaughing. O urasc pe asa numita "MAMA"! Nu are sens.Tot timpul tipa.are ceva de reprrosat. CEre imposibilul si nu o mai >suport:. Invat f bine la scoala dar ea cere performantestraight face. e ca si cum "imi interzice sa respir" Mereu ma injura si imi zc k sunt curva (wtf) nici macar nu ies din casastraight face exceptia scolii. M-am saturat sa ma compare cu altcevasad Ce mama e asta care zc ca mai bine nu te nasteai? Ce mama iti spune sa pleci din casa?straight face. Nu o mai suport! M-a doborat.Am incercat sa ma indepartez de ea. dar nu-mi da pacestraight face. Psihic acum sunt la pamant.straight face. Am nevoie de ajutor. ORice sfat e bine venitstraight face. Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| dana85 a răspuns:

Este greu sa primesti comportarea asta de la mama ta, sa stii ca nu este justificata, stiu ca e greu sa crezi si sa accepti, dar mama ta cred ca are niste probleme ascunse pe care nu le cunosti, sau e doborata de problemele cotidiene, sau poate nu mai face fata stresului si nevoilor zilnice. Faptul ca asteapta de la tine performante, candva vei aprecia, este doar spre binele tau. CREDE-MA, o MAMA nu se comporta asa, incearca sa te apropi de ea sa vezi ce povoara o apasa, incearca sa o faci sa imparta cu tine problemele ei, sa-i fi sprijin si o vei descoperi pe adevarata ta mama...sa stii ca este cea mai grea meserie din lume

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Niciodata n-am inteles genul asta de parinti...

| Bubbudlkee a răspuns:

Si eu am trecut prin ce treci tu si pe mine ma injura mama si imi zicea sa ies din casa. CAnd o vezi asa nervoasa incearca sa o lasi in pace du-te la tine in camera si punete sa dormi sau sa te uiti la tv cand incepe sa tipe la tine las-o sa tipe ca se calmeaza usor, usor. Ea sa obinuit sa stea q gura pe tine si sa-ti gasesca fel si fel de motive. Dar ce te rog eu e sa nu mai zici ca o urasti pentru ca daca stai sa te gandesti e mama ta asa cum e ea rea, nebuna, insuportabila, daca nu era ea nu erai tu si e mare pacat sa spui asta, ea se ingrijoreaza si vrea sa-ti fie tie bine eu nu cred ca mama ta ar vrea ca tie sa-ti fie rau sau sa ajungi rau vrea sa te tina mai din scurt ca sa nu ajungi ca alea fetele din ziua de azi gen "zdrente" incearca sa o intelegi si pe ea. cu timpul o sa va intelegeti mai bine, tu o sa cresti o sa te faci mare o sa te duci la casa ta o sa faci si tu copii si ai sa vz cat de greu e sa fii parinte. nu zic ca rolul de fiica e usor, ca nu e laughing stiu din propria experienta. Incearca sa ai incredere in fortele tale si fii tare ca o sa fie bine, ITi promit eu. cred ca te-am ajutat macar un pic si cred ca ti-am mai ridicat moralul. fundita te rogpuppy dog eyes? te pup

| 112I911 a răspuns:

Uh, scumpa sad Incearca sa te sfatuiesti cu pshiologul scolii. Va stii ce e cel mai bine de facut!winking

| RedFantasy a răspuns:

E greu sa vezi cum propria ta mama se poarta asa cu tine. Ea ar trebui sa te sustina si sa te ajute.
Incearca sa vorbesti cu ea si sa-i spui ca nu iti place cum se comporta cu tine, ca te demoralizeaza in loc sa te ambitioneze, ii poti scrie si un bilet cu tot ce simti si sa-l lasi undeva unde-l va vedea.
S-ar putea ca ea sa aiba probleme si sa-i fie rusine sa ti le spuna. Sau sa fie foarte stresata si sa nu aiba cine sa o asculte si sa o inteleaga si sa-si verse nervii pe tine.
Sper ca vei reusi sa o faci sa inteleaga cum te simti. Bafta!

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Este greu sa primesti comportarea asta de la mama ta, sa stii ca nu este justificata, stiu ca e greu sa crezi si sa accepti, dar mama ta cred ca are niste probleme ascunse pe care nu le cunosti, sau e doborata de problemele cotidiene, sau poate nu mai face fata stresului si nevoilor zilnice. Faptul ca asteapta de la tine performante, candva vei aprecia, este doar spre binele tau. CREDE-MA, o MAMA nu se comporta asa, incearca sa te apropi de ea sa vezi ce povoara o apasa, incearca sa o faci sa imparta cu tine problemele ei, sa-i fi sprijin si o vei descoperi pe adevarata ta mama...sa stii ca este cea mai grea meserie din lume scuze ca am copiat da raspund la multe intrebari mi-e si mi-e lene