| Bubulutsaa a întrebat:

idei despre idei- cateva idei referitor la: 'ideile sunt cele mai importante arme ale noastre'.
orice este despre idei ma ajuta.
FUNDA + vot

Răspuns Câştigător
| Hilde a răspuns:

"Ideile sunt cele mai importante arme ale noastre", dupa parerea mea cred ca semnifica rapiditate, prosperitate, şarm. Deoarece ideile"pe loc" sunt cele mai bune solutii(arme) pe care le putem avea pe moment.Sau cuvantul "idee" ne poate duce si cu gandul la decizie...

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pace, liniste, dezamagire, dragoste...

| Bubulutsaa explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Adica? detaliaza, te rog!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Bubulutsaa):

Ideile pot insemna : teme, simtaminte, lucruri, stari

| Hilde a răspuns:

Ce anume ai de facut? e pentru scoala? sau?

| Bubulutsaa explică (pentru Hilde):

Nu... am gasit pe perete scolii. scris mare si m-am tot gandit ce inseamna. vreau sa aud si parerile altora