| anonim_4396 a întrebat:

Ieri a fost prima data cand am fumat si am tras fumul doar in gura nu si in plamani.Stiu ca pot face cancer la gat etc. dar daca fumez 3 tigari in 2 luni sau 3 luni are ceva?

Răspuns Câştigător
| SoXiL a răspuns:

Imi pare rau pentru tine si condoleante dar nu trebuie a-ti strici viata pentru asta si raspunsu tau la intrebare e ca nu o sa patesti nimic daca nu tragi in piept... Daca traci nu o se te mai poti lasa de tigari(decat ff greu).Nu iti recomand sa mai fumezi.

11 răspunsuri:
| AlysaAly a răspuns:

Prerea mea ar fi sa le lasi ca nu au nimic special, eu am incercat asta si nu am vazut nici o satisfactie sau ceva care sa ma atraga, nu sunt bune si iti pui viata in pericol, mai bine vezi-ti de viata ta si nu te lua dupa pritenii tai daca cumva si ei te imping sa faci asa ceva. Viata e frumoasa si trebuie sa o traim nu sa ne batem joc de ea cu aceste porcarii care ne pun viata in pericol.
Ai mare grija, sper s te ajute.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze ca iti zic ..mai degraba nu incerci deloc, iti strici viata ..eu am fost tentata dar prietenii mei la cum vorbesc, cum au dintii si la cum se comporta si mai sunt disperati dupa banii. dale incolo.(treaba ta)

| RaduSk8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi pentru sfat dar la intreabare nu stie nimeni sa-mi raspunda?

| Burlacu006 a răspuns:

Deci sa nu mai incerci asta pentru ca daca tragi in piept si te inveti o sa devii independent si o sa fie cam greu sa te lasi

| SoXiL a răspuns:

Nu are nimic dar chiar nu inteleg de ce sa te apuci de fumat...Ai ceva probleme cu familia?(se cearta parinti sau cv)Sau te-a parasit iubita? Caci multi "copii" mai mici de 20 de ani se apuca de fumat de suparare si foarte putini e placere...

| RaduSk8 a răspuns (pentru SoXiL):

Este posibil sa fumez din tristete pentru ca mama mea a murit de cancercrying

| SoXiL a răspuns (pentru RaduSk8):

Imi pare rau pentru tine si condoleante dar nu trebuie a-ti strici viata pentru asta si raspunsu tau la intrebare e ca nu o sa patesti nimic daca nu tragi in piept... Daca traci nu o se te mai poti lasa de tigari(decat ff greu).Nu iti recomand sa mai fumezi.

| Omerta47 a răspuns:

Nu o sa fie 3 tigari in 2 luni. O sa fie mai degraba 3 tigari in prima luna, dupa aia una pe saptamana, dupa aia una pe zi si tot asa. Daca iti fac placere, fumeaza, oricum mori deci nu conteaza. Poti face cancer fara sa fumezi deci e alegerea ta. In schimb tine minte ca nu o sa te limitezi la 3 tigari in 2-3 luni nimeni nu o face.

| Lola_9791 a răspuns:

Pai daca fumezi 3 tigari in doar 2 sau 3 luni, iar fumul il tragi de fiecare data in gat, nu are nimic.Dar daca fumezi zilnic peste 2-3 tigari poti face cancer la gat in astea 2-3 luni.

| Lola_9791 a răspuns:

Pai daca fumezi doar 3 tigari in 2-3 luni si la fiecare tigara tragi fumul doar in gura nu este vreo problema, dar dupa ce termini tigara bea apa rece, asta te ajuta destul de mult daca nu esti 'fumator' adevarat.

| RaduSk8 a răspuns (pentru Lola_9791):

Mersi este un raspuns foarte bun dar din pacate am dat deja funda.

| Lola_9791 a răspuns (pentru RaduSk8):

Nu conteaza, macar am putut ajuta.