| MihaitzaMiky a întrebat:

Ieri am cazut cu rolele si am facut o rana destul de urata.M-am pus seara sa dorm si dimineata cand m-am trezit mi s-au lipit colanti de rana si nu stiu cum sa ii dezlipesc. FUNDA celui/celei care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| buburuza2007 a răspuns:

Nu tragi tare si nici repede, te duci iei apa calduta si incepi sa iti pui pe rana/colantul cu pricina, sau cel mai rapid saliva si freci usor si dezlipesti usor, am patit de astea si eu cand eram mica

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru buburuza2007):

Mult efort si rezultatul se lasa asteptat, sa fie curajoasa si scapa repede.E o amarata de zgarietura, nu o moarte de om.

5 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Trage tare, tare si rapid!

| Innsbruck a răspuns:

Cu Rivanol! Lasi sa se inmoaie apoi tragi foarte incet, si nu-ti mai acoperi rana daca poti

| doinitsaandronic a răspuns:

Ori cu apa calduta ori cu peroxid de hidrogen

| danutzu96 a răspuns (pentru doinitsaandronic):

Pe romaneste apa oxigenata