| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am fumat o tigara dupa mult timp (ultima data am fumat dupa Craciun) si simteam ca ametesc usor.Cand m-am ridicat in picioare deja etam ametita si parca mergeam si aiurea din cauza asta.De ce oare?

20 răspunsuri:
| UninspiredName a răspuns:

E normal sa te simti asa daca nu ai mai fumat de mult. E doar o reactie adversa a plamanilor care nu mai sunt obisnuiti cu fumul. Mie mi se intampla si de la o zi in care nu fumam pentru ca o faceam foarte des inainte. Asa nu e ceva de care sa te temi iti trece repede.

| NuamnumesuntANM a răspuns:

Felicitari.Te-ai drogat acum nu te mai poti lasa nu?

| Misshaa a răspuns (pentru NuamnumesuntANM):

laughing Nu! Ce legatura au tigarile fumate foarte des si drogurile? Inteleg ca si ele sunt un fel de droguri, dar totusi...

| Misshaa a răspuns (pentru Misshaa):

Adica foarte rar...scuze

| daassh a răspuns:

Deoarece, toleranta ta la tigari sau mai bine zis la nocotina sa sa redus, iar acum cum ai inceput iar sa fumezi e normal ca si sentimentul ce ti-l ofera acestea sa fie mai puternic, dar daca continui sa fumezi incontinuare nu va mai fi la fel de puternic sentimentul(ATENTIE! acestea nu este un mesaj pentru incurajarea frumatului si efectiv a drogurilor), dar eu iti sugerez, mai bine lasa-le de tot, si cu banii aceea fa altceva cu ei, si pe deasupra de asta nu-ti mai faci nici probleme cu sanatatea.Succes!

| BLeur a răspuns:

Bună Laura.

Dacă nu ai mai fumat de 7 luni şi acum ai fumat o ţigare mai tare aşa, kent lung | kent 8 | Dunhill etc, e logic să ameţeşti, întrebare este..Ai fumat-o repede?

| Misshaa a răspuns (pentru BLeur):

Era L&M rosu...nu am fumat-o prea repede.Si apropo...am 13 ani.

| BLeur a răspuns (pentru Misshaa):

Vai de capu MEUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU straight facestraight facestraight face L&M Rosu..Doamne.straight facestraight face, bai numai pune botu pe tigara aia.e infecta, e cea mai de rahat tigare straight face, iti face mult rau la plamani, 13 ani am si eu, odata am fumat L&M si am vomitat.oh go on. Numai fuma L&M.winking. Daca tot vrei sa fumezi.ia-ti Kent 8/lung sau Dunhill Rosu happy.

Ti-a venit amţeala pentru că este o ţigare foarte tare, absolut tare şi când fumez aşa ceva, eu care am un an de fumat mă ia ameţeala.dar tu..care nu ai mai fumat de 7 luni, te-a luat imediat.e logic.

| Misshaa a răspuns (pentru BLeur):

Eu fumez L&M pentru ca de astea fumeaza tata ...si le iau de la elhee hee

| BLeur a răspuns (pentru Misshaa):

Mdea.păi nu prea e bun pentru noi ăştia mai micihee hee.

Dunhill Albastru RullZ love struck.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| Misshaa a răspuns (pentru BLeur):

Multumesc mult pentru sfaturi! Tu ce tigari fumezi?

| BLeur a răspuns (pentru Misshaa):

Dunhill Albastru happy, sunt foarte bune love struck.

| Misshaa a răspuns (pentru BLeur):

Aha.Si cat timp ai de cand fumezi? Fumezi des?

| BLeur a răspuns (pentru Misshaa):

Da..am pachet pe fiecare săptămână, de un an şi 2 luni, 3. fumez..cam aşa

| Misshaa a răspuns (pentru BLeur):

Ce zic parintii? (Daca nu te superi)

| BLeur a răspuns (pentru Misshaa):

Asta prefer să-ţi spun pe mess, pentru că am o situaţie mai dificilă în familie şi nu prea vreau să vadă tot TPU. înţelegi?

| Misshaa a răspuns (pentru BLeur):

Ti-am dat add

| BlackWolfDan a răspuns (pentru BLeur):

Copiii aveti 13 ani si fumati ca mine laughing nu sunt prea pretentios cu tigarile dar preferatele mele kint 8 si winstone light.Subliniez nu-mi plac tigarile slim
____________________

| ilincanae a răspuns:

Pentru ca nu ai mai fumat de mult. de obicei asa se intampla cand fumezi prima oara

| BlackWolfDan a răspuns:

Eu am fumat prima oara la 11 ani si acum am 13 ani fumez ocazionl o tigare la 3 saptamani.Tu poate ai fumat alceva...