| xFaith a întrebat:

Ieri am vb cu colegul meu de clasa. ne-am dat in vba iar eu i-am spus ca l`am placut (in trecut) iar apoi el m-a intrebat daca il mai plac si acum iar eu i-am spus ca nu, apoi s`a suparat si a iesit dupa mess

Va rog eu mult. ati putea sa`mi spuneti si mie cum sa-l conving ca el sa nu ma spuna celorlalti colegi? nu as vrea sa rada de mine toti si mai ales el

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Probabil ca el sa te placa, si mai ales daca e o fire mai sensibila, l-a dezamagit faptul ca ai simtit ceva pentru el si acum nu. Poate ca nu neaparat sa se fi suparat [daca te referi nervos, manios] ci doar sa se fi intristat putin, si sa ii fi fost rusine sa mai vorbeasca cu tine in seara aceea. Ca sa te asiguri ca nu va zice nimanui nu o poti face decat vorbind cu el si convingandu-l sa nu o faca. Ar trebui sa-l intrebi ce l-a deranjat cu adevarat la discutia voastra de aseara incat a iesit asa brusc. Poate ca pana la urma chiar te place, si cine stie poate veti forma un cuplu la urma urmeihappy. O zi frumoasa!kiss

2 răspunsuri:
| Khanikua a răspuns:

Pei... cred ca el te place ak laughing) si sa sup. si dk sa zica si la alti?laughing))) lol nu cred ca ar avea motiv

| ilinka28 a răspuns:

Ar trebui sa-l suni si sa-i explici toata situatia > el poate a intelea ca vrei doar sa-ti batzi joc de el ...deci cere-ti scuze si incerca sa vorbesti calm cu el si sa ajungeti l aun compromis