| xFaith a întrebat:

Ieri am vb cu colegul meu de clasa. ne-am dat in vba iar eu i-am spus ca l`am placut (in trecut) iar apoi el m-a intrebat daca il mai plac si acum iar eu i-am spus ca nu, apoi s`a suparat si a iesit dupa mess

Va rog eu mult. ati putea sa`mi spuneti si mie cum sa-l conving ca el sa nu ma spuna celorlalti colegi? nu as vrea sa rada de mine toti si mai ales el. crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa te spuna? Pai de ce s-a suparat? POate era nervos ca nu-l mai placi! Si pana la urma, ce daca il placi? E dreptul tau sa iubesti pe cine vrei, oricum s-a terminat totul acum corect. Daca totusi esti nesigura, trimite-i un mesaj pe mess si spune-i asa :
- Da...te bucuri ca afla toata scoala, nu? FRumos, nu-mi vine sa cred ca mi-a placut de tine tonguetonguetongue!
Si pune-l pe ganduri. Gandeste-te ce motiv ar fi avut el sa fie nervos? Doar pentru ca il placeai rolling eyes e o tara libera! Putem face ce vrem, ce naiba! NU te lasa in fata lui, poate nu te merita! Najpa situatia, dar fa fata. Esti fata. rezista, asa cum facem toate happy!

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu te zice...s-a suparat pe tine fiindca el te place si credea ca si tu simti la fel!
dar nu iti va face asta! pana la urma nici nu au de ce sa rada!

| Yugeen a răspuns:

Tu de ce crezi ca ar rade de tine?
Consideri ca ceea ce ai facut este rusinos?

Eu unul nu as gasi ca motiv de ras faptul ca unei fete i-a placut (de) un baiat...

In plus, se pare ca este un baiat infantil si frustrat (iar asta e cam nasol pe masura ce inaintati in varsta, inaintare ce presupune si evolutie mentala, spirituala, emotionala, rationala, etc.)... eu unul nu mi-as pierde timpul cu el daca as fi in locul tau.

In ceea ce ii priveste pe ceilalti, iti pot spune doar faptul ca exista doua posibilitati (generale, des intalnite):
a.) ceilalti te "deseneaza";
b.) iti faci tu, singura sau cu ajutor, "auto-portretul".

In traducere, tu esti cea mai in masura sa te faci cunoscuta asa cum iti doresti sa fi cunoscuta... restul, ceea ce spun unii si altii (respectiv unele si altele) este "apa la moara".

Cea mai buna oglinda este cea in care te privesti tu ci nu cea prin care te privesc ceilalti, motiv pentru care cred ca ar fi mai ok pentru tine sa incepi sa iti construiesti imaginea despre propria persoana apeland la resursele tale ci nu la "barfa satului" (a se intelege opinii neavizate).

Asadar, daca vrei ca ceilalti sa te cunoasca drept o alta persoana decat au inteles, fa cunostinta cu ei/ele, prezinta-te, "vinde-te"!

Eu daca iti spun acum ca esti proasta, mi se pare ok ca tu sa imi demonstrezi atat faptul ca esti desteapta cat si faptul ca eu nu am un argument valid cand spun ceea ce este un neadevar (cum ca tu ai fi proasta).

Invata sa iti descoperi calitatile si astfel nu cred ca vei mai fi influentata de rautatile si interpretarile mai putin fericite ale unora ce conteaza -poate- mai putin.

In (al doilea) plus happy, se practica "praful in ochi"... cine arunca in ochii celorlalti cu mai mult praf sau cu un praf de o mai buna calitate are de castigat...
Daca el spune ceva ce ar fi de ras la adresa ta, incearca si tu sa gasesti un subiect si mai interesant sau cel putin mai comic decat faptul ca tu l-ai placut pe el...

Succes!

P.S. Am deviat putin de la subiectul propus de catre tine, dar sper ca nu te-a deranjat asta si stiu ca, daca vei acorda atentia cuvenita vei avea ceva de invatat, si, poate intr-un viitor scurt, si ceva de castigat tongue.

Numai bine!

| Denisa a răspuns:

Nu o sa spuna celorlalti ca tie ti-a placut de el. Nu ca asta ar fi un motiv sa iti fie rusine. Ar trebui sa "ai grija cu el" pentru ca, daca a iesit de pe net dupa ce i-ai zis ca nu iti mai place de el, inseamna ca te place:*

| SoNevable a răspuns:

Nasolsadsadsadpai... spune-i ca tu mai ti la el si sa nu mai spuna colegilor pentru ca o sa fie rau pentru amandoi si ca inca il mai placi cat de putinbig grin FUNDA? plz

| alinus10 a răspuns:

Il rogi frumos sa nu mai spuna nimanui, pentru ca tu l-ai crezut un prieten adevarat si de aceea i-ai spus ca ti-a placut de el.

Si de ce sa rada colegii tai de tine? Nu mai ai voie sa te mai indragostesti? Si daca rad nu ii baga in seama si ai sa vezi ca vor inceta cu glumele si vor uita.

Eu cred din comportamentul lui ca te place si nu cred ca ar spune nimanui secretul tau.

| UNHleaSHD a răspuns:

Felatie