| anonim_4396 a întrebat:

Ieri din intimplare am intrat pe un site pe care se fac bani online!(Surveys.com) si am facut 75 de dolari iar astazi am vrut sa imi scot banii prin AlertPay si mi s-a spus sa astept 5 zile pina mi se vor pune banii pe contul de la AlertPay pe care la fl l-am facut ieri.Credeti ca e ceva real? si daca este real cum as putea sa imi iau banii ca doar nu vin prin e-mail...(mentionez a sunt din Republica Moldova si la fel as vrea sa stiu daca aici exista AlertPay! dau fundita celui mai folositor raspuns!

Răspuns Câştigător
| primavara_4456 a răspuns:

Indicat este ca, inainte, sa verifici acest site (tot pe net / forumuri si sa vezi cat este de real/serios.Acest cont alertpay ar trebui sa presupuna sa ai si un cont al tau de card, bancar, altfel nu vad cum ai primi fizic banii, nu cred ca mai functioneaza postal sau alte chestii din astea depasite. Oricum un transfer bancar poate dura cateva zile. Sper ca am inteles bine ca banii sunt promisi a se primi fizic si nu sunt numai o valoare virtuala pe care o poti folosi la altceva.tot pe net