| AoiChan a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema. Deci, sa va explic cum a fost: eram la scoala si stateam in banca. Eu cu colega din fata mea ne jucam eu ii impingeam cu piciorul scaunul si ea s-a dat in spate si a impins putin banca si a cazut chestia aia unde iti pui ghiozdanul.ma rog asta n-a fost o problema ca am fixat-o la loc (dar va zic ca dinainte de asta era putin subreda adica se misca)...in cealalta pauza 2 baieti se bateau pe acolo si unu l-a impins pe celalalt in banca... eiii si atunci a fost ce a fost. a cazut toata banca si s-a desprins din suruburi s-a facut praf. Noi am lsat-o asa ca nu mai era mecanicu in scoala plecase. Credeti ca luni diriga o sa ma acuze mai mult pe mine ca am impins-o pe colega din fata si ea s-a dat in spate si se desprinsese putin sau pe cei 2 colegi ai mei care au facut-o praf? plss ajutor!

9 răspunsuri:
| Andreea19Alina a răspuns:

Daca este o diriga dreapta o sa va acuze pe amundoi pentru ca asta este adevarul, chiar daca tu ai impinso din greseala pe colega ta si ea din greseala a dat peste banca.

| AoiChan explică (pentru Andreea19Alina):

Da,dar atunci cand cazuse un pic am fixato la loc si dupa aia ce 2 colegi au dat peste ea si s-a prabusit.

| Andreea19Alina a răspuns (pentru AoiChan):

Atunci sa ii explici ca cei doi colegi au daramato de tot iar voi nu aveti o vina asa de mare!

| Furculingură a răspuns:

Pe cei doi colegi ii va acuza.Dar daca banca aia s-a rupt doar de la asta inseamna ca e veche rau! happy

| DolsePapusik a răspuns:

Pai daca e rea te va acuza sau o mini frumos dar nu in fata mai indirect sau daca nu ii axplici ce s-a intamplat ca ei au fost prosti si au raupt banca si ca banca era de mult subreda daca nu aduci suruburi sau cuie si repari banca sa nu rupi ciocanul laughing))))))))))). Succes! laughing)))))))))))))

| DeEaDeeutzaX a răspuns:

Clar pe cei doi colegi ca ei au facut-o praf, pe tine nici nu cred ca te mentioneaza ca ai facut ceva minor si banca oricum nu cred ca era prea rezistenta cu siguranta era terminata mai inainte de s-a facut praf asa usor.

| Violet26 a răspuns:

Hei!

OMFG, deci lasa-ma ca si clasa mea cate incidente de-astea nu a avut. rolling on the floor Unul chiar asemanator. thinking

Deci:
1. CALM DOWN! Nu e nevoie sa te stresezi atata pentru o banca...nu e chiar atat de grav happy
2.Si un coleg de-al meu, si-a luat avand s a sarit pe o banca.s-a facut praaf, a picat cu el cu tot [ce vremuri sigh rolling on the floor ]. Noi am strans banca si am anuntat-o pe diriga. Nimic rau nu s-a intamplat, pentru asta exista Nea Costica [tipu care repara totul laughing ], a doua zi l-a anuntat, si peste cateva zile am avut banca, nimeni nu a patit nimic, bine doar cu o mica morala, dar a fost ok. happy
3. Sfatul meu: Vorbitii cu diriga, ii ziceti ca s-a rupt o banca, a fost un accident, si asta este. O sa duca banca la reparat! big grin

Bafta! big hug

Ceau^^

| AoiChan explică (pentru Violet26):

big grin mda.dar la noi nu sa mai putut repara ca era facuta praf.si era vineri si danutz (cel care repara si alte chestii) nu mai era in scoala...laughing

| fabianoxD a răspuns:

O sa dea vina pe cei doi.