| luisika a întrebat:

Ieri m-am certat cu o prietena de-a mea pentru ca mi-a dat o palama in cap si dupa i-am dat si eu ei una si ea in momentul in care i-am dat palma in cap s-a lovit cu capul de banca(eram la scoala, in ora) si a inceput sa planga dar nu i-am dat atat de tare incat sa planga si s-a suparat si m-a jignit, m-a facut in toate felurile, si profa s-a suparat tot pe mine.tongue Ce sfat imi dati sa ma impac cu ea si sa las eu de la mine sau sa nu mai vorbesc cu ea? Cine credeti ca a gresit?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cere-i scuze, si daca nu le accepta nu prea mai are rost sa vorbesti cu ea. Dar, nu insista cu scuzele, las-o pe ea sa vina la tine caci daca o vei baga in seama in excesc mai rau va face si nu vei obtine nimic. [stiu din propria experienta]
Apropo, mie mi se pare, ca ea a gresit cel mai mult, caci ea a inceput. Dar si tu, nu trebuia s-o bagi in seama. Adica, puteai sa arati dimpotriva distrata, amuzata. Caci, daca ii vei raspunde, va continua si ea ca doar n-o ramane ea batuta fara sa dea inapoi nu?
O zi buna!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merita acea palma oricum nu trebuie sa te lasi mai prejos daca vrei iti ceri scuze daca nu nu mai vorbiti intre voi.

| katy a răspuns:

Cere-ti scuze de la ea, dar totusi ar trebui sa ii amintesti ca ar fi timpul sa se maturizeze si sa lase fazele prostesti cu palme peste cap

| edi2006 a răspuns:

T-i-a dat indentionat? atunci inseamna ca nu mai vrea sa fie prietena ta