| ralucaralu a întrebat:

Ieri totul era bine cu prietena mea cea mai buna, dar astazi nu stiu ce a patit. Acum suntem in clase diferite, dar tot am ramas prietene. Astazi am intrat pe messenger sa vorbim ca si pana acum. E foarte rece, distanta, raspunde ciudat; am intrebat-o daca e suparata si a spus ca nu are nimic, ca toti ii spun asta, am insistat si mi-a negat din nou ca ar avea ceva. Eu am spus: in fine. ea:bine. Nu raspundea niciodata asa. Nu stiu ce poate avea, dar nu vreau sa ne certam. Ea are mai multi prieteni si am impresia ca nu ii mai pasa de mine si ca pe mess nici nu va mai vb(cu mine). Mentionez ca intra mai rar pe net. Ce sa fac? Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Involuntar, o veti lua pe cai diferite.Cu cat aveti mai putine subiecte de discutie cu atat se va rupe mai devreme legatura. E normal, face parte din procesul vietii, sa cunosti, sa iti placa, sa il numesti prieten ca mai apoi timpul si imprejurarile sa va desparta. Apoi procesul se reia

| Extasy a răspuns:

Acum ca sunteti in clase diferite probabil a inceput sa se inteleaga mai bine cu noile colege si pe tine te-a cam dat la o parte, a uitat de vechii prieteni... urasc persoanele astea.am si eu cateva " prietene" d`astea.oh go on.
Nu uita ca " toti sunt la fel, fiecare pentru el", eu tot timpul am grija sa-mi aduc aminte de vorbele asteawinking

| Angelyque a răspuns:

Esti sigura ca era ea pe mess? Poate era altcineva pe idu ei. Oricum si daca era ea cel mai bine e sa vorbiti fata in fata ...nu stiu la scoala sau cheamo pe la tine
Poate are ceva probleme, nu'ti fa griji ca daca e o prietena adevarata o sa ii treaca tu incearca doar sa o ajuti daca poti incerk sa fi alaturi de ea.
Dar daca nu mai vrea sa fie prietena cu tine nu o poti obliga. Tu incearca sa iti faci cat mai multi prieteni, colegele tale de exemplu, vecinele, e foarte bine sa ai multi multi prieteni sa nu ramai niciodata singura
Te pup :*

| denisinho32 a răspuns:

Pai s-ar putea sa fii fost ea, eu as purta o discutie fata in fata cu ea, sau poate apatit ceva, sau doamne fereste o murit careva( nici chiar), dardar eu zic sa vorbesticuea fata in fata, sau o suni sa vezi daca raspunde... nu stiu, sper sa fie de folos

| secreta a răspuns:

Angelique are dreptate eu nu mai am ce spune