| AlexAlexandru324 a întrebat:

Îmi place de o fata de ceva vreme,dar nu stiu daca este prea timida ori ignoranta fata de mine. Știu ca fata este timida,dar poate nu o interesez.Nu as vrea sa vorbesc acum cu ea,vreau sa-i vad comportamentul și nu știu la ce sa fiu atent. Ce trebuie sa observ și ce trebuie sa fac, mai ales ca ea este timida?

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa inviti la un suc si sa discuti cu ea acolo, este singura solutie.

| T0T a răspuns:

Și eu sunt timid și știu despre ce e vorba dar a fi timid nu este o scuză dacă nu dai absolut niciun semn, nu îți arăți nici măcar simpatie minimală când vorbește un om cu tine. Încearcă să vorbești cu ea și citește-i gesturile. Nu ai cum să nu îți dai seama dacă dă sau nu semne de simpatie sau dacă vorbește cu tine ca și cu oricine altcineva. Doar ai grijă să nu privești din perspectiva îndrăgostitului, că din această perspectivă transformi și semnele care chiar nu reprezintă nimic, în semne ale unei iubiri neîmpărtășite. Gândește limpede.

| Doub a răspuns:

Oh, rahat.
Fii băi bărbat şi vorbeşte acolo cu ea că nu muşcă.

| GabrielGabii a răspuns:

Pai nu conteaza daca e timida,ba din potriva,daca e timida fata de tine inseamna ca te place si nu vrea sa te deranjeze si stii cum sunt fetele, nici in ruptul capului nu te baga ele in seama, pe tine te asteapta sa le vorbesti.
chiar daca si tu esti timid, du-te si vorbestei, cunoasteti-va si daca tie rusine, dai pe facebook un 'Buna, deranjez? ' si de acolo cunosteti-va intre voi si a doua zi intalneste-te cu ea si vezi ce face, daca iti da pupici pe facebook sau unde vorbiti si daca iti da emoticoane din astea, zii daca vrea sa fie iubita ta, iar daca vezi ca este neinteresata de vorbirea cu tine, nu iti raspunde la mesaje, atunci inseamna ca nu te place si ca il place pe altcineva... eu asa fac de fiecare data si in maxim 3 zile e iubita mea... Funda?