| alexave1 a întrebat:

Am 13 ani.Imi place foarte mult de un baiat si ...nu prea se uita la mine. Vreau sa fim prieteni, sa vorbesc cu el, dar nu stiu cum. Eu sunt si cam timida. Ce trebuie sa fac? Dau funda:X

Răspuns Câştigător
| florinnica83 a răspuns:

Buna, eu sunt Florin, si am dat peste intrebarea ta care mi-s-a parut tare interesanta, asa ca ma voi simtii onorat sa-ti raspund eu la aceasta intrebare primul.
Mai intai de toate vreau sa te intreb cate ceva despre el:
El ce fel de atitudine are cand te vede?
Se balbaie, isi pierde cuvintele cand te vede?
Este lejer si foarte stabil pe sine cand vb cu tine?
Ce fel de anturaj are?
Incazul in care vei avea raspunsuri pentru toate aceste intrebari vei pute sti si raspunsul la intrebarea ta, dar pana atunci am sa-ti dau eu nu raspuns in care sper sa-ti fie de folos.
Incearca sa te comporti cu el de parca il cunosti de o viata, nu-i mai arata ca ai emoti cand il vezi si daca vezi ca deschide un subiect nu doar trebuie sa-l aprobi si gata. Incerca sa dezvolti subiectul lui sau sa suplimentezi cele spuse de el. find de acord cu cele spuse de el, asta in incazul in care si tu esti de acord.
Un alt sfat, nu-i arata ca il iubesti caci poate profita de tine si nu iti va place. semneaza nicaflorin83.ro

| alexave1 explică (pentru florinnica83):

Mersi mi-ai fost de mare ajutor:X

| florinnica83 a răspuns (pentru florinnica83):

Multumesc mult ma simt onorat sa stiu ca te-am fost de ajutor, cu respect nicaflorin83.ro

| florinnica83 a răspuns (pentru alexave1):

Ma bucur sa aud aceste lucruri si sper ca pe viitor sa iti mai fiu de ajutor. cu respect semneaza nicaflorin83.ro