| marius123marius a întrebat:

Imi place de o fata. Si cred ca si ei ii place de mine. Astazi am intrat pe messenger pe ea si i-am spus Te iubesc si nu ma crezut.
Tot am incercat sa o fac sa creada dar nimicbig grin
Vreun ajutor cum as putea sa o fac sa creada?

3 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Ai putea sa ii demonstrezi. asa de vorbe cred ca s-a saturat happy

scoate-o afara, fa-i un cadou, ceva dragut, facut de tine (de exemplu un cd cu muzica ei preferata), sa vada ca te gandesti la ea :d

| MaryM a răspuns:

Este atât de uşor să zici "te iubesc". Fetelor trebuie să le demonstrezi. Dacă arunci două cuvinte, crezând că au mare impact asupra acelei fete, te înşeli amarnic. Aceste două cuvinte ( te iubesc) trebuie demonstrate, ca şi o teoremă. Ce ar fi teorema lui Pitagora dacă la ora de mate profesoara ne-ar desena pe tablă un desen şi ne-ar lăsa să înţelegem ce vrem? Am interpreta în mii şi mii de feluri căci avem nevoie de o demonstraţie pentru a ne convinge că teorema este adevărată.
P.S : crezi că ştii să faci diferenţa dintre a place o persoană şi dintre a iubi o persoană? Gândeşte-te la acest lucru. Îţi urez mult succes. Sper să fi înţeles ceva din răspunsul meu. Să revii cu informaţii, chiar vreau să aflu cum va evolua acest "caz".

| Skorpiooo a răspuns:

Poti s-o intrebi direct: "Vrei sa fii cu mine?" sau te duci si o saruti.