| irinuk a întrebat:

Imi place de un baiat cu care m-am sarutat de 2 ori, dar totusi nu suntem impreuna si cateodata nu ma baga in seama. Ce sa fac ca sa ii atrag atentia si sa fim impreuna?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, arata-i ca iti place, fa-te frumoasa pentru el si nu te da batuta...

| psiholoaga a răspuns:

Daca el nu isi doreste o relatie (da, sunt oameni care nu vor o relatie la un moment dat), orice ai face nu l-ai convinge. Mi se pare ca el exploreaza, descopera, se joaca. Poti face si tu acelasi lucru alaturi de el si/sau de altii, fara sa te legi la cap cu relatii, sau poti cauta un baiat care sa vrea o relatie.

| miry a răspuns:

Vb cu el spune-i ce simti pentru el mai bine sa stii ce vrea si el de fapt de la tine decat sa stai sa suspini dupa el

| Teardrop:] a răspuns:

Spune-i ce simti. daca te place si vrea foarte binehappy. daca nu mai exista si alti baietiwinking

| ancasobo a răspuns:

In primul rand depinde de baiat...cand ai sa fii mai mare s-ar putea sa oferi si altceva si tot sa nu fii cu el.Asadar iti ofer cateva sfaturi pe care nu trebuie sa le urmezi decat daca tu crezi ca sunt bune si ti se potrivesc:
1.Intai trebuie sa cunosti baiatul bine, apoi sa-l saruti (niciun baiat nu vrea o prietena care s-a mai pupat cu inca 100 de baieti, cu toate ca, experienta e mama invataturii)
2. Vorbeste deschis despre ce vrei: sa fiti impreuna, sa iesiti la plimbare
3. Unii baieti isi schimba total comportamentul fata de o fata daca este cu amicii: tu nu ai nevoie de un astfel de baiat!
Multa bafta! Cucereste-l!

| loola a răspuns:

Pai eu as spone sa... faci tu primul pass...indiferent de situatie...sthi uneori baietzilor le place sa se joace cu mintzile fetheloor...arata-i ca esti mai mult decat pari...si nu o sipla fata...sau daca nu ar fi cazul sa-i faci ceva complimente...probabil nu e sigur...ca il placi...sau.orqm incearca sa vb`sti cu el...vezi cetzi spune...[intre 4 ochii]big grin...pentru ca daca continui asa... o sa ajungi sa ti la el ...si...v-a urma groaza...iti spoon dn propria experientza... popici :*