| daffyduckk a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din scoala si l-am intrebat cum il cheama, doar atat, si am vazut ca se uita mereu dupa mine, dar imi e rusine sa-l bag din nou in seama si astept sa faca el asta, dar au trecut 3 sapt de cand l-am bagat in seama si pare ca nu are de gand s-o faca, nu stiu ce sa fac -.-"
Help me! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| haisanu a răspuns:

Buna:* Nu fii timida, poti face si tu primul pas.Gaseste diferite subiecte de vorba si abordeaza-le, asa iti vei da seama mai bine daca simte ceva pentru tine sau este doar o atractie.
Sper ca te-am ajutat, succes!:*

| daffyduckk explică (pentru haisanu):

L-am intrebat deja cum il cheama, deci...am facut intr-un fel primul pas, dar acum nu pot sa-l opresc iar pe hol si sa incep sa-l iau la intrebari, mai ales ca sunt multe persoane pe acolo xD

| haisanu a răspuns (pentru daffyduckk):

Pff..ai si tu dreptate thinking Ar fi mai simplu sa ii ceri id-ul sau facebook-ul -daca are-. Daca iti este rusine big grin fa rost de la cineva si daca te intreaba baiatul de unde ai id-ul lui ii spui ca i-ai cerut unei fete niste id-uri si se afla printre elebig grin sau vezi tu.[asa am facut si eulaughing] :*

| daffyduckk explică (pentru haisanu):

Fb-ul il stiu whistling dar...eu n-am fb laughing si nici nu-mi fac si id-ul, sincer, nu stiu de unde pot sa fac rost de el, are in clasa doar vreo 3 fete si alea vai de capul lor -.-" dar o sa incerc eu xD mersi de sfaturi

| haisanu a răspuns (pentru daffyduckk):

Nu ai pentru ce:* big grin E mai bine ca nu vrei sa-ti faci facebooklaughing Duce la dependenta:-s

| Axz_axn_1978 a răspuns (pentru daffyduckk):

He he nu mai bine astepti sa te bage el in seama, asa arati ca vrei si daca esti buna fraier o fi de nu te baga in colt ca doar are fete "vai de capul lor "in clasa.

| daffyduckk explică (pentru haisanu):

laughing) Atunci ma bucur ca nu am unul.

| daffyduckk explică (pentru Axz_axn_1978):

Ma gandeam sa nu fiu prea directa daca-l bag din nou in seama sau sa nu-si imagineze altceva gresit despre mine...thinking dar astept, oricum vine vacanta de iarna, nu mor inca o luna laughing

| Axz_axn_1978 a răspuns (pentru daffyduckk):

Draga mea, s-a inventat facebook, o metoda buna de abordare, ia da-ne si nou facebook-ul lui,

| daffyduckk explică (pentru Axz_axn_1978):

Cum spuneam eu n-am fb sa vb cu el, altfel o faceam de mult laughing Si nu cred ca ai ceva important de facut cu fb-ul lui, deci...nu-l dau, oricum multumesc mult pentru sfaturi

| Axz_axn_1978 a răspuns (pentru daffyduckk):

Nu faceam nimic, era doar asa sa il vadlaughing..de ce nu ai fb? esti urata?

| daffyduckk explică (pentru Axz_axn_1978):

Nu trebuie sa fi neaparat "urat/a" ca sa nu ai fb big grin

| Anaxor96 a răspuns (pentru Axz_axn_1978):

Iubire nu stiu ce dracu esti fata sau baiat.dar probleme serioase! Tu nu esti aici ca sa-i zici ei ca-i urata sau nu, esti aici ca s-o ajuti daca nu poti nu comenta ca retardatu! x-( :*

| Axz_axn_1978 a răspuns (pentru Anaxor96):

Nu este frumos sa jignestilaughing.Da am probleme serioase si ma simt frustata cand vad fraze de genu:"daffyduckk explică (pentru iiKata):
Fb-ul il stiu whistling dar...eu n-am fb laughing si nici nu-mi fac si id-ul, sincer, nu stiu de unde pot sa fac rost de el, are in clasa doar vreo 3 fete si alea vai de capul lor -.-" dar o sa incerc eu xD mersi de sfaturi "..alea trei sunt vai de capul lorlaughing dar ea este breaza dar intreaba online ceva pueril, cum mama naibi sa fi fata sa arati si bine sa sa iti curga balele dupa un baiat care nici in seama nu te baga?
Sa fim seriosi o fata trebuie sa astepte sa fie curtata nu sa sara pe baieti, poate ala nici nu a observato, nu mereu cele frumoase sunt cele apreciate, deoarece fetele daca sar pe baietii par a fi usoare.
Acum ai priceput?

| daffyduckk explică (pentru Axz_axn_1978):

Nu prea m-ai ajutat, din contra m-ai jignit, oricum sunt impreuna cu baiatul acela de 8 luni si spre deosebire de tine eu am viata sociala :*

17 răspunsuri:
| Axz_axn_1978 a răspuns:

Baietii in general,cei cuminti, sunt mai timizi, cei bagabonti te baga ei in seama, cei cuminti inca nu sunt in stare sa vb cu o fata, asa sunt ei mai prosticei.

| daffyduckk explică (pentru Axz_axn_1978):

Eu sunt si mai timida decat el :]] acum chiar nu stiu ce sa-i zic, ma gandeam daca-l gasesc singur sa ma prezint si eu, dar e greu sa-l gasesc singur sau sa fiu eu singura straight face

| R1e2b3e4c5a6 a răspuns:

Fa tu primul pas. nu are de ce sa iti fie jena happy