| Mihaela_2782 a întrebat:

Imi place de un baiat din scoala dar nu am curajul sa vorbesc cu el, si nu vreau sa fac eu primul pas. El e unul dintre baietii populari iar eu cred ca sunt invizibila pentru el. Nu mi s-a mai intamplat asta pana acum... Adica nu mi-a mai placut de nimeni in mod special si nu stiu ce sa fac.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

De ce sa nu faci tu primul pas? Arata ce esti o persoana puternica si ca TU alegi, nu te lasi aleasa. Oricat de popular ar fi, il gadila orgoliul sa vada ca a mai facut o cucerire.Si...cine stie, poate te place si el dupa ce te cunoaste, sau nu-l mai placi tu dupa ce-l cunosti...Incearca.Unor baieti le plac fetele indraznete.

| HBK a răspuns:

Poate o fi tipul numai cu nasul pe sus.Totusi,straduieste-te sa iei contact cu el in oricare mod posibil, doar comunicand cu el te poti apropia de persoana sa.

| SuperGirl8 a răspuns:

Pai.in primul rand. el nu e cine stie ce
Regula nr 1.nu trebuie sa te subestimezi
U mereu ai fost si vei fi importanta'!
Si chiar daca e el popular, nu poti gandi asa.
In al'2'lea rand.cred ca ar trebui sa'i arati ca'ti place de el.
Bineinteles discret.adica.zambesti,faci din ochisoribatting eyelashes
GesTuri care sa'l atraga'
Si sunt siGura ca daca chiar e scris sa fiti impreuna.va veni si iti va cere prietenia'
Oricum.iti doreSc succes':*

| anonima16 a răspuns:

batting eyelashes Buna` trebuie sa. i zambesti sa stai prin preajma lui` sau ai putea de asemena sa te imprietenesti cu cineva din grupul` luihee hee. Si asa poti sa te apropi` de el. sau ai putea sa. i faci rost de id` si doar dupa ce te intelegi destul de bine `cu el poti sa. i spui ca iti place de el happy pentru ca nu poti sa mergi la un baiat si sa. i` spui ceau cf imi place de tine.mai bine faci asta dupa ce il cunosti mai bine`. Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu trebuie sa ii distragi atentia ...sau sa te faci de rashappy
eu zic sa ii faci rost de id si s aincerci sa vb asa cu el...si dupa ce ajungetzi sa va intelegetzi foarte bien ca intre amici sa incerci sa ii spui ce simti pentru elhappy
sper sa iti fie de ajutor:*