| Jakab_Claudia_1987 a întrebat:

Îmi place de un baiat și cred ca și el mă place dar după ce vorbește cu mine se uita la alta fata pe ea o tachineaza mai mult decât pe mine iese cu ea afară pe când cu mine se întâlnește doar la școală. Mie îmi cere ajutor foarte des se așează foarte aproape de mine rare ori mă tachineaza și se uita în ochi mei rar. Pe cine place el cu adevărat?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pe tine in nici un caz. Asta este clar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca,acel baiat o considera pe acea fata o prietena mai apropiata si poate de aceea ai senzatia ca pe ea o place mai mult
poate ca, tie iti cere doar ajutor la teme si de asta ai senzatia ca te place
poate ca vrea sa fie mai aproape de tine intr-un mod subtil
nu imi pot da seama pe cine place, deoarece ma induci in eroare, dar sunt sigura ca poti alege una din aceste variante de sus
vezi cu reactioneaza acel baiat cand e prin preajma altor fete, iar daca face asa cu toate inseamna ca nu simte ceva special pentru tine si ca sunt posibilitati ca sentimentul sa nu fie reciproc
daca numai tie iti face asa atunci este clar ca simte ceva pentru tine
mult succes in gasirea variantei care poate fi mai apropiata de adevar

| Jakab_Claudia_1987 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mi-ai fost de ajutor, dar acel băiat se uita la acea fata cunei drag așa ca cred ca simte ceva și pentru ea.De aceia nu știu dacă chiar simte ceva pentru mine sau vrea so facă geloasa pe ea

| 6Anonim9 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii. Eu de exemplu, cu fata pe care o plac nu vorbesc decat pe Facebook, desi suntem in aceeasi clasa. Insa, cu colega ei de banca care e si cea mai buna prietena a dansei, vorbesc foarte des si in realitate si pe Facebook. Daca m-ai putea monitoriza, ai crede ca o plac pe colega de banca a crush-ului, dar de fapt o plac pe cealalta. E ciudat, da.

| Hongu_Simina_1998 a răspuns:

Eu cred că acel băiat stă cu acea fată, ca să întrebe ce anume să facă ca să îl placi.Dar va să fi mai sigură, eu zic să îl întrebi direct în fața, și să îi spui daca simte ceva pentru tine, sau pentru fata aia.