| didi33 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu cum sa ma bag in seama cu el.Am doar facebook-ul lui...
Suntem de aceeasi varsta.
Eu sunt mai timida si nu stiu ce sa vorbesc cu el, cum sa ma bag in seama cu el.
Ceva sfaturi?

6 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Așa eram și eu acum 2 ani.
● Trebuie să afli ce-i place. De exemplu. să zicem că-i place muzica rock. big grin Când vezi că este el prin preajmă, deschide acest subiect. Apoi, întreabă-l și pe el... ȚIE ÎȚI PLACE MUZICA ROCK? Și așa, ai început să vorbești cu el.
Apoi, o să te întrebe cum te cheamă, câți ani ai etc... iar tu trebuie doar să răspunzi. happy
Succes.

| alinutzapissy a răspuns:

Hmm,ok ai doar facebook'ul lui,incearca sa faci rost de id'ul lui si vorbeste cu el,nu rezolvi nimic daca esti timidawinking,trebuie sa ai incredere in tine,nu trebuie sa asculti de sfaurile altora in privinta asta,daca tu asculti un sfat si el te va place din cauza asta,adica te va place pentru felul cum l-ai abordat nu e de bine, mai tarziu ce faci, vei cere in continuare sfaturi? vorbeste din inima, fii tu insuti, si daca te respinge sunt sigura ca sunt baieti mai frumosi si destepti ca el care ar fi interasiti de tine:*succes

| iQueenB a răspuns:

Pai e destul de usor.

Mai intai cand te intalnesti cu el ai ocazia sa vorbesti doar profita il intrbi ceva gen:
-Buna ce faci?
-Hey!
si dupa o sa vezi va luati cu vorba.
Incearca sa aflii mai multe despre el nu doar facebook`ul sau poti sa aflii cum e cu adevarat... poate fii un mitocan stii.Deveniti prieteni si dupa cand ai incredere il el si el in tine intreaba`l direct.
Sper ca am dat un sfat bun.Succes

| MikiiD a răspuns:

Buna:X
uite ceva ce poti sa facibig grinaca esti timida, incearca sa-i scrii cerandu-i ajutorul. Ceva la care sa se descurce.Ce poti sa-i cumperi unnui coleg de clasa sau ceva asa. Daca nu vrei, poti pur si simplu sa incepi o discutie:buna, ce faci? si apoi intreaba-l ce parere are despre ceva si o sa vezi cum se va inaripa o discutie.Peste cateva zile, va o petrecere cu prietenii si cheama-l si pe el. Poate va veni, daca va fi o tema interesanta.Incearca atunci sa te faci cea mai frumoasa, arata-i ca fata mai buna ca tine nu-i.Ca sa-l cuceresti, trebuie sa fii fata in fata cu el.Pe net poti doar sa discuti dar dragoste virtuala...mhm cam slabut
sper ca te-am ajutatsmug
Bafta!
fundita te rog?

| Teodora666 a răspuns:

Buna.happy
Depinde daca sunteti in aceeasi scoala sau clasa.
Crede-ma..si eu am fost in situatia ta.
Daca e din scoala/clasa eu te sfatuiesc sa rogi pe cineva sa il intrebe daca te place sau nu, sa nu iti pierzi timpul.winking si daca te place, incearca sa te bagi in seama cu el pe facebook si sa aflii ce hobby-uri comune avetiwinking daca nu e din clasa/scoala, prinde curaj si spune-i! Nu vei murii!winking
Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| Nedelea_Adriana_2003 a răspuns (pentru Teodora666):

Buna, si eu i am spus la fel ca l plac si mi-a zis ca stia de la bff, acum ce sa fac?