| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un tip de aceeasi varsta cu mine dar pe care il cunosc de mai mult timp dar de abia acum mi-am dat seama pentru ca nu stiu de ce dar acum se poarta foarte frumos cu mine. Aveti vreo idee despre cum sa ii spun ca imi place de el? rapid big grinbig grin

4 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Nu e necesar sa ii spui "imi place de tine". Ai putea sa ii arati facandu-i anumite complimente, intrand cat mai mult in vorba cu el, chiar si pentru cel mai mic pretext si cred ca daca iti va raspunde mereu frumos te place si el.Nu trebuie sa iti fie frica, probabil ai anumite emotii care va trebui sa treci peste ele si sa ii arati ca il placi. Uita-te adanc in ochii lui ori de cate ori ai ocazia:Ochii spun mai multe decat o vorba aruncata aiurea.love struck
Mai este si ideea cu mess-ul deoarece poti vorbi mai fara frica ori emotii.acolo poti spune totul putin cate putin, la fel complimente ori ii spui ca e dragut si ca daca ai vrea un iubit el ar fi ideallove struck
in caz ca nu ai id-ul lui il ceri direct fara rusine.
Insa cel mai bine ai satisfactia de al avea fata in fata si sa ii vei reactia dupa ce isi va da seama ca il placilove struckPoate vei avea o surpriza foarte placuta, te va lua in brate, te va saruta>big grin

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Prelungeste intrevederile, stai cu el suficient si se rezolva. Nu degeaba s-a hotarat sa iti acorde atentie in mod special, lungeste vorba cu el.

| asdgfhresry a răspuns:

Mai incearca sa te dai pe langa el. Vezi daca te face sa razi, sau daca sunteti fata in fata el se uita atent la tine cand tu nu esti atenta. Daca face asta, si dupa ce te intorci tu isi muta privirea in alta parte, inseamna ca te place. Daca face asta, spune-i pe net ca il placi. Si da-i si motive de ce il placi. Adica, ca te face sa razi, te intelege, etc. Daca te place va recunoaste si el. Dar daca nu, roagal sa mai fiti prieteni in continuare.

| annemarie_9916 a răspuns:

Daca se poarta cavalereste cu uh inseamna ca te place si daca nu face el primul pas de ce sa nu il faci tu? Gandeste-te ca si eu sunt fata si si mie imi placea de un tip si era un bal la scoala nu stiam cum sa ma fac remarca si in momentul in care am vazut ca o fata se da la prada mea mia deschis ghiarele si l-am inhatat...Acum ghici ce el este iubitul meu si chiar ii place ca o fata sa spuna c are p inima si sa aiba curaj (ma rog asta nu inseamna ca trebuie sa il saruti fara ca el sa nu stie macar cum te cheama) fa tu primi pasi si apoi sa vezi ca el ii va face mult timp de acum in colo. Daca crezi ca e prea devreme mai asteapta putin si el va veni la tine dar ai mare mare grija