| anonim_4396 a întrebat:

Salut, este o fata pe care o plac de foarte mult timp, mereu m-a ajutat in legatura cu scoala, se poarta frumos cu mine si ma sustine in orice. Faza e ca eu unul sunt cam timid si nu stiu cum sa ii spun ca imi place de ea, am mai fost singuri amandoi si am incercat sa ii spun ce simt da nu ma lasa ceva, in gandul meu era daca spun asta ea va pleca si nu ma va mai baga in seama. Mi-e frica oarecum sa ii spun ceea ce simt, nu vreau sa fie altu care sa mi-o ia in fata. Nu stiu ce sa fac.

7 răspunsuri:
| cavalerul11 a răspuns:

Simplu ia-ti inima in dinti si spune-i altfel o pierzi sti gen nu risti nu castigi frica e minta ta bro fi barbat si exprimati sentimentele nai nimic de pierdut ca daca stai sate gandesti poate ea astepta sa-i zici ca o placi.

| Oana92 a răspuns:

Nu ii spune direct, arata-i!winking Invit-o in oras, la un suc, o plimbare, un film... stai aproape de ea, ia-o de mana, spune-i cuvinte frumoase happy

| Roliii a răspuns:

Ea poate din propria initiativa se poarta frumos cu toata lumea.Dar acuma nu stiu e intr-o relatie nu e? nu stiu.In fine daca e intr-o relatie ai putea sa eu furi de la ala afland cine e si spunandu-i ei ceva de genul :"da ce tu stai cu asta care asa? Dar tu nu vezi ca?" Daca tipu e mai dur sau smecheras de cartier ai grija ce faci.Sau ca si alternativa valabila atat in cazul in care e intr-o relatie cat si in cazul in care e singura ai putea sa o pandesti (daca e intr-o relatie) pana in momentul in care se desprate de el si incearca sa o chemi la tine sau undeva la un suc sau ceva (vezi tu care e cea mai buna varianta) si ii spui :"Dar daca esti singura (plictisita) acasa si n-ai ce face hai cu mine" Si o duc la tyine acasa daca se poate (dar nu ii zici undr, numai o duci si va uitati la un film interesant) si ii spui ca de impuscat no sa o facă laughing)
Incercarea asta moarte nu are si sa nu-ti para rau daca nu ti-a iesit mai incerci odata, sa-ti para rau daca nu incerci.

| DeliaCute a răspuns:

Vorbește cu ea, pe facebook, la școală baga-te în seamă nu ai nimic de pierdut.

| DeliaCute a răspuns:

Ce s-a mai întâmplat. u față ăia? Poate te pot ajuta.

| SoapMactavish23 a răspuns (pentru DeliaCute):

Nmic nou. chiar am nevoie oarecum de putin ajutor.

| Domnuleeeeu a răspuns:

Sa nu faci greseala sa îi zici ceva de genul: "Știi, îmi place de tine ". E prea comun, da a înțelegi ce vreau sa zic, s-a mai făcut. Încearcă sa te apropii cât mai mult apoi vezi tu ce faci. Ai putea sa o iei de mana când nu se așteaptă, sa îi zici ca o placi mai subtil, zic și eu.