| anonim_4396 a întrebat:

Îmi place foarte mult de un băiat, dar el e foarte timid și mereu trebuie să fac primul pas și să mă bag în seamă cu el. E foarte drăguț cu mine (desi e nice în general) și deși nu vorbim, de câteva ori mi-a ținut ușa la liceu și a zâmbit când i-am ținut-o și eu. Faza e că i-am dat mesaj la un moment dat, dar mi-a răspuns foarte sec și de atunci am impresia că mă ignoră oarecum, chiar dacă ne-am văzut foarte rar de-atunci. Ideea e că aș mai vrea să vorbesc cu el sau să mă bag în seamă, dar nu știu cum, pentru că în pauze nu prea iese din clasă și când o face iese cu colegii lui și am impresia că ei ar face mișto de mine dacă m-ar vedea vorbind cu el. Also, nu vreau să par disparată sau obsedată, de aceea nu „îndrăznesc" sa vorbesc cu el sau sa fac un small talk. Știu că l-am complimentat odată și a roșit, deși nu a știut cum să răspundă și „accidental" m-a complimentat și el.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu interpreta politetea lui ca placutul personal. Poate asa se comporta cu toate fetele si nu este interesat de nici una.
Daca te place, va veni singur sa-ti spuna.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și?

| raMLesS a răspuns:

Nu te mai lua dupa Jasmina, e cel mai prost user de pe TPU.
Ii place de tine dar e foarte timid tocmai de aceea nu vine sa-ti spuna.
Da-i mesaj si scrie-i: "Bunaaa, esti dragut"
Vezi cum reactioneaza.

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

"Bunaaa,esti dragut"
Mă pişşş pe mineee. rolling on the floor
Asta-i replică de agățat de-a ta? M-ai dat pe spate.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ea e fata, e altceva.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nu am zis ca e o replica de agatat, i-am spus sa ii scrie si sa vada cum reactioneza.
Nu mai comenta aiurea ca ai 0 experienta cel mai probabil.

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Ştiiiuuuu,Ramy,ştiu de pe Discord câtă experiență ai tu cu femeile.....de fapt ştim toți. rolling on the floor

Ei sunt la liceu.Cum dracu' să-i scrie "bunaaa, esti dragut"? Ce, sunt copii de grădi?

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu e atat de important ce ii scrie, daca ii place de ea o sa-i raspunda oricum.

| alexalx1234 a răspuns:

Doamne... Nu ești disperată că vrei să te bagi în seamă cu un băiat. Nu toți băieții sunt obișnuiți cu primul pas. Bagă-l liniștită în seamă. Jassmina aia e sărită de pe fix grav, nu te lua după ea.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Spune-i ce simti! Poate te place si ii e rusine sa-ti spuna! O fata care ma placea si pe care o placeam si eu vorbea mai mereu cu mine! Eu nu-i dadeam niciun semn!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ştiu ce ar putea să-ți placă la un asemenea băiat, dar na, gusturile nu se discută. Dacă e aşa timid, clar tu va trebui să iei inițiativa şi de data asta şi de acum încolo.La orice.Ar fi trebuit să-ți dai seama de asta.
La cât zici că e de timid probabil îi e frică de ce ar putea să zică alții dacă v-ar vedea împreună sau s-a panicat atunci când i-ai scris şi n-a ştiut cum să reacționeze, iar de ruşine că nu ți-a răspuns aşa cum ar fi vrut, a ales să te evite.Sau poate chiar se purta aşa cu tine doar din complezență şi nu te-a plăcut niciodată.
Oricare ar fi cauza, dacă spui că-ți place atât de mult, mai bagă-te în seamă cu el.