| OOo9 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat...si il cunosc de mult timp... vorbesc cu el zilnic chestii de orice fel..si ma inteleg foarte bine cu el.atunci cand l am cunoscut nu avea prietena. ulterior el si a gasit prietena.dar cu mine tot vorbeste.si vreau sa fac ceva prin care sa ii arat ca imi place de el.ce as putea sa ii fac.sau sa ii zic? (e prietenul meu cel mai bun si nu vreau sa il supar) tin foarte mult la el.el ma considera prietena adevarata.deoarece il ajut in orice situatii, vb si ma inteleg bine chiar si cu prietena lui.suntem prietene foarte bune.cu el vorbesc multe chestii personale si vb chiar si despre prietena luo,ii dau afaturi, ii mai zic mici secrete de ale ei (prietena lui nu stie ca noi doi ne cunoastem.si baiatul nu doreste aceasta)

Răspuns Câştigător
| kiduţa18 a răspuns:

Cam scrie Friend zone din păcate...Ai putea să riști și să-i spui, dar riști ca toată prietenia să se strice. Acum depinde de tine cât de mult vrei să riști. Dacă nu riști nu castigi.Dar de multe ori mai și pierzi.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi vezi tu, in iubire e nevoie de doi, asa ca nu strica o prietenie adevarata.CAuta si tu jumatatea ta! Sa fii iubita maxim!

| Maxim96 a răspuns:

Ramaneti prieteni, sfatul meu

| logick a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa ramineti prieteni...