| dmicutzaa a întrebat:

Imi place un baiat din scoala cu 3 ani mai mare ca mine. este prieten cu iubitul unei colegi de clasa cu care ma impac destul de bine. La fiecare pauza toti se intilnesc si vorbesc, discuta. Colega mea de clasa stie ca eu il plac si de fiecare data imi spune fiecare pas al lui. Astazi mi-a zis ca a inceput sa flirteze cu ea, ceea ce nu mi-a placut pentru ca sunt o fire geloasa. Desigur, cum pot sa ma comport altfel, eu deja de 1 an incerc sa ma imprietenesc cu el si nu pot. Cum sa nu-mi fie ciuda. Ce modalitati imi puteti propune ca sa devin si eu prietena apropiata cu el... AJUTOOOOR VA ROG! Nu mai pot! pentru cel mai original raspuns FUNDA :******Multumesc mult pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Colega ta ar putea sa faca asa incat sa va apropie dar nu cred ca vrea sa iti faca binele asta, poate e invidioasa si nu vrea sa fi cu el, eu zic sa te bagi tu mai mult in seama cu el

2 răspunsuri:
| DeKoniec a răspuns:

Intr-o zi cand o asteapta la usa, du-te la el si bagate in vorba cu el..mai mult nu stiu ce pot spune + ca nu este foarte frumos sa desparti un cuplu. Succes!

| dmicutzaa explică (pentru DeKoniec):

Nu ai inteles, nu el este prietenul colegei mele, ci prietenul lui...mhh..sper sa intelegiwinking doar de la un moment am auzit ca si el flirteaza cu colega mea...cam asa