| GeorgianaElena14 a întrebat:

La scoala imi plac 2 baieti de la mine din clasa.Amandoi sunt foarte frumosi. Dar unul mi-a spus ca ma place si daca vreau sa stau cu el dar la scoala nici nu ma baga in seama, ma respinge, imi vb foarte urat, si imi zice ca vrea sa fim iubiti in secret. Celalalt mi-a pripus acelasi lucru dar el nu vrea sa fie secret, ba chiar mi-a adus si flori la scoala. E un gest foarte frumos din partea lui! dar e cam timid mai vorbim la scoala dar mai mult pe mess.Altoeri primul baiat imi vorbeste frumos si imi zambeste ne intelegem foarte bine. Dar nu tot timpul.

Pe care sa aleg pe cel timid sau pe cel care imi vorbeste urat si nu ma baga in seama uneori? Amandoi imi plac la fel de mult... astept raspuns dau fundita. pup

Răspuns Câştigător
| ioana_8288 a răspuns:

Eu cred elena ca tu trebuie sa alegi.Alege persoana la care tu ti mai mult. Draga mea mai intai stai si gandeste-te si afla pe cine iubesti tu.Cred ca acolo in adancul sufletului tau se afla raspunsul.Trebuie sa se comporte si frumos cu tine dar trebuie si sa vorbeasca cu tine.Incearca sa vezi cine e mai apropiat si mai potrivit pentru tine, cu cine ai mai multe lucruri in comun. Sper sa-ti dau seama!

Mult succes draga mea!

Numai tu iti poti da seama pe cine sa alegi si pe cine iubesti!

5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Vai draga, ce sa zic, ce drame si ce probleme adevarate ai tu la 14 ani, nu stii pe care baiat sa il alegi, unul te respinge, unul e timid...raised eyebrows
Unii au probleme adevarate stii?straight face
La varsta asta ar trebui sa itti vezi de invatatura, sa citesti cat mai mult etc si tie doar la baieti iti sta gandul.

| brunetteee a răspuns:

Hmm, deci sa zic ca cel timid e x si cel care iti vb urat e y laughing, eu zic sa-l alegi pe x pentru ca daca il alegi pe y si veti avea o relatie s-ar putea sa se comporte la fel cu tine, si plus de asta m-ai vrea sa aveti si relatia in secret, pai de ce, ii este rusine cu tine, sau mai are vreo gagica si ii e frica sa nu auda, chiar nu-mi explic de ce straight face? parerea mea asta e, acum faci cum vrei happy

| MANDY_2679 a răspuns:

Clar! cel timid
cel care vb urat se comporta asa pentru ca oarecum ii este rusine cu tine sau de tinelaughing si de-aia vrea ceva in secret

| lovely1993 a răspuns:

Buna! Baiatul cel care vorbeste urit cu tine, te respinge, daca el acum vorbeste asa cu tine, atunci imagineaza-ti ce va fi peste vreo doi ani? Decide cu inima, dar eu te-as sfatui sa-l alegi pe cel timid... ca nu-i chiar asa de timid de ti-a adus flori, e super gestul lui! Vezi tu... Pa

| DeeaElli a răspuns:

Pe cel timid!
In primul rand daca zici ca primul baiat iti vorbeste urat si nu te baga in seama decat pe mess inseamna ca nu are acelasi tupeu si fata in fata si in al doilea rand nu merita oh go on. daca te placea cu adevarat isi alegea bine cuvintele si se purta frumos. Ai grija:*.