| anonim_4396 a întrebat:

Imi place un coleg de clasa(sunt in clasa a Xa). Cum sa ii spun asta? Probabil ca si-a dat seama, tot timpul ma uit dupa el, doar ca imi e rusine sa ii zic pentru ca el e mai smecher, popular. Si lui ii place de mine oare de mine? Deoarece tot timpul cand ma uit la el, ii surprind privirea spre mine, doar ca si-o retrage brusc. Cu toate fetele este tupeist, chiar foarte tupeist, insa cand vine vorba de mine se inroseste, devine altul. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Fa tu primul pas pentru ca dupa tot ce ai descris e clar ca te place.Si cand o fata incepe ea prima relatia domina, si relatia rezista mult mai mult timp.

| Silviu591 a răspuns:

Da. dar daca o sa fiti impreuna nu va rezista.ca sunteti in aceeasi clasa. o sa va vedeti mult prea mult.si o sa va plictisiti unul de celalalt.stiu ca o sa`mi spui :"mananci ****" dar e adevarat.la varsta asta e imposibil sa nu te plictisesti de cineva care il vezi in continuu timp de 7 ore.

| roberta_7421 a răspuns:

Fa tu primul pas, chiar daca nu e frumos ca o fata sa faca primul pas intr-o posibila relatie.invita-l la un suc sau la o cafea dupa ore, spunandu-i ca vrei sa stai de vorba cu el si ca nu se poate la scoala. o alta varianta vezi ce obiect ii place la scoala si spune-i ca ai vrea sa iti explice mai multe, dar dupa ore.mult noroc si incearca tu sa fii mai tupeista si indrazneata decat el.