| sheishappy a întrebat:

Imi puteti da cateva idei de cadou pentru un majorat(pentru un baiat)? Eu ma gandeam la un tricou alb, simplu pe care sa scriu cu un marker negru cateva cuvinte frumoase.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Pe la noi pe aici ori se dau bani sarbatoritului, ori pun mai multi si ii iau un cadou mai mare. Un tricou alb, sincer, nu mi s-ar parea o alegere buna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai cauta... nu ai cum sa te duci cu un tricou alb

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Gestul conteaza, nu crezi?

| Xpressurself a răspuns:

Te referi la un cadou simpatic si cred ca ideea ta e ok dar pentru ca e majorat se poate intampla ca se asteapta la un cadou putin mai matur pentru ca asta simbolizeaza majoratul.
mai bine gandeste-te la ceva sa-i ramana. sunteti un grup de prieteni? poti sa ii rogi pe toti sa faceti o poza in grup si sa i-o faci cadou intr-o rama pe care s-o aseze undeva la vedere, o carte pe care ai citit-o si chiar crezi ca ai putea sa i-o recomanzi, un ceas. ceva de genul acesta ar fi mai indicat. stii ce planuri de viitor are, poate ti-a povestit ca vrea sa fie fotograf si poti sa-i faci cadou cartea unui fotograf celebru, vrea sa se apuce de inot si ii faci cadou un prosop speedo sau arena de calitate. cam asa te orientezi sa cumperi un cadou dupa ce termini liceul. merge si o chestie sincera gen un tricou cu un mesaj insa insotit de ceva mai serios daca majoratul se vrea a fi o petrecere eleganta. daca este vorba de o betie asa aiurea intre prieteni si atat atunci nu te mai stresa cu lucruri serioase. conteaza si persoana caruia ii faci cadou insa conteaza si sa o cunosti, sa stii ce planuri apropiate are, conteaza si conjunctura.

| Andeuta a răspuns:

Pai ai putea duce tricoul alb la un magazin de obieste personalizate si sa-ti scrie cineva un mesaj dragut pe el legat de varsta prietenului tau sau ai putea sa iei deja unul gata inscriptionat. Ar mai fi si varianta cu banii, un parfum sau o bijuterie.