| Alex700nne a întrebat:

In anul scolar 2022-2023 era doar o singura medie la purtare sau erau pentru fiecare modul cate una?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A fost doar o singura medie la purtare, respectiv media anuala.

| Alex700nne explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc, cel mai probabil mă gândeam la semestre cum erea inainte

| Hyperion7 a răspuns:

O singura medie, la fel ca la materii.
Nu are treabă cu medii pe module, cum nici la celelalte materii nu era cate o medie pe modul.
Deci daca ai făcut-o de oaie din prima, o sa fie cam nașpa.

| Alex700nne explică (pentru Hyperion7):

Nu, întrebăm deoarece anul acesta pot lua bursa de merit și înțelesesem de la niste colegi că ar fi 2 note la purtare că să se adune, se pare că am avut 18 absențe și nu o pot primi așa că am vrut să mă lămuresc
Am căutat și pe internet da nu am găsit nimic să mă lămurească

| Hyperion7 a răspuns (pentru Alex700nne):

Nu are treabă,media la purtare îți scade doar din cauza absentelor sau a bătăilor în școală, daca ai fost ok, nu îți scade, dar daca ai chiulit și ai multe absențe, asta ți-e media până la final.
Pai la noi ne scadea un punct la 20 de absențe, la voi e 10 sau?

| Alex700nne explică (pentru Hyperion7):

Da după cum am înțeles, la 10 absențe se scade 1 punct, anul trecut 2022
Acuma in 2023 cică ne scade la 20 de absențe 1 punct si bursa asta daca nu am 10 la purtare nu pot să o primesc chiar daca am avut doar 1 punct scăzut pe tot anul

| Hyperion7 a răspuns (pentru Alex700nne):

Înțeleg,atunci cam nașpasad