| anonim_4396 a întrebat:

In decembrie, Facebook mi-a cerut sa-mi confirm numele. Este foarte ciudat sa-mi ceara asta dupa 3 ani de cand am contul. Si nu am avut ce sa fac. Am trimis o poza cu buletinul si peste 3 zile mi-a raspuns. Inainte aveam doar un singur prenume la Facebook si dupa asta Facebook mi-a verificat buletinul iar apoi am trimit mesaj si ei mi l-au schimbat,, Un prenume + numele de familie". Nu m-au lasat sa aleg sau sa-l pastrez pe cel vechi. Atunci am dat accept in speranta ca-l pot schimba, dar aparent nu. Eu cred ca deja au trecut 60 de zile si tot nu-l pot schima. Oare asa ramane permanent sau sa mai astept? Vreau doar un singur prenume sau cele 2 prenume... fara numele de familie. Ce trebuie sa fac? Precizez ca am schimbat numele doar o singura data. Adica de 2 ori in total, daca este sa luam si schimbarea care a facut-o Facebook-ul.

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Data viitoare cand facebucul iti cere ceva, gandeste-te ca nu e autorizat sa-ti impuna sa prezinti buletinu ca nu e politie si tu nu esti infractor! datele din buletin nu trebuie comunicate orisicui intreaba. ca facebucul asta nu este o autoritate - inca.