| DelilahhValillah a întrebat:

In legatura cu baiatul de la intrebarea http://www.TPU.ro/......m-fost-cu/ :), astazi ma duc iar la bunica. Am sa incerc sa dau de el, dar, cand il vad... cum incep conversatia cu el? De obicei nu sunt rusinoasa, dar situatia e alta cand vine vorba de un baiat pe care il plac... :D

3 răspunsuri:
| AddaElly a răspuns:

Pai eu zic asa : daca mai iesi in parc, incerci sa stai pe banca cu el, e posibil sa inceapa el cu"Buna" ceva, iar daca nu incepi tu "Buna, cum te numesti? Pe mine ma cheama X pe tine? Nu ai vrea sa fim prieteni?" Bunica ta iti zice ca trebuie sa mergeti acasa, tu ii spui sa mai astepte 3 minute iar tu ii spui asa" Uite Id meu daca mai vrei sa vorbim fdy_mdu sau ce id ai, La revedere te pup!"si daca mai este interesat de tine o sa iti dea add! Multumesc! Fundita?:*:*:*:*:*:*:*

| Radu_2446 a răspuns:

Buna,ce faci,. poti sa-i spui direct am vazut ca te uitai la mine, cum te cheama, eu sunt.nepoata lu x, cati ani ai, unde inveti, etc

| Georgianadouapuncteics a răspuns:

Pai simplu:te duci la el il saluti cu un Buna sau Salut il intrebi cum se numeste la ce scoala invata, ii spui idul tau in caz ca il cere sau il ceri tu pe al lui si mai incolo te descurci tu.te pup succeshappy