| DelilahhValillah a întrebat:

Este o poveste mai lunga, dar sper sa aveti rabdare :
De ieri am venit la bunica mea in vizita, iar astazi - seara am fost cu ea si cu catelul intr-un parculet din apropierea blocului in care locuieste happy, asteptam o prietena de-a bunicii sa vina sa imi vada catelul... Intre timp, pe banca din fata noastra, s-a asezat o doamna cam de varsta bunicii, cu nepotul sau, ce parea de varsta mea. Mi-a placut de cand l-am vazut venind si il tot evitam : Ma jucam cu cainele sau pe telefon... ma rog. La un moment dat a inceput ploaia si bunica baiatului a vrut sa mearga la o banca sub un copac, ca sa nu o ploua. Dupa ce s-au ridicat si au ajuns suficient de departe incat sa nu ne poata auzi, bunica mi-a zis cum il cheama pe baiatul respectiv si "ca facea ce facea si se mai uita la mine si ma privea lung" >:" Mi s-a parut dragut, si dupa ce s-a asezat pe banca mai din fata, de sub copac, tot intorcea capul spre mine si privea lung, ca si cum eu nu ma uitam la el. De cateva ori am intors capul dar apoi am inceput si eu sa ma "holbez" la el. Desi el ma privea zambind, eu tremuram toata si incercam si eu sa zambesc uitandu-ma la el.
Bunica mi-a spus ca locuieste in blocul de vis-a-vis, desi pana acum nu l-am mai vazut, sau l-am vazut fara sa il observ. thinking
Problema este : Maine plec de la bunica, desi pot sa ma intorc cand vreau si sa stau cat vreau, nu stiu cum sa dau de el fara sa ii sun la usa si sa vorbesc cu el, desi el nu imi stie numele. Si voi ce credeti? Ma place? Cel putin la prima vedere?
Multumesc pentru rabdare. happy Toti cei care dau raspunsuri vor primi voturi, iar cel mai bun faimoasa

Răspuns Câştigător
| Ioanantonia a răspuns:

Pooi dc il mai vezi p` afara saluta`l si incepe o conv pana ajungeti la id-0ul de mess si nr` d tel.de ex pune o prietena sa te sune si sa se faca ca `iti cere id-ul si uh il dictezi...dc o sa-l tina minte.si asa mai departe...e important ca iti zambeahappy

10 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Bai vezi ca s-ar putea sa nu fie simpla coincidenta.Babele astea sint dracu'. Sora mea s-a casatorit in urma unei fotografii care i-a cazut mamei din portofel in autobuz iar o cucoana de virsta ei a ridicat-o si a intrat in vorba cu mama despre "domnisoara". Mama nu si-a dat seama decit la nunta.

| MenInShadow a răspuns:

Da, pai cum se spune, incercarea moarte n-are. asa ca, poate nu trebuie neaparat sa ii cer ceva acumtongue lasa-l sa astepte, dar nu prea mult. pleci, si revii peste 1-2 zile. si iesi mai des prin parc, cand il vezi. La fel, iesi in parc, dar un vorbesti cu el, asta faci de vreo 2-3 ori.
Dupa aia poti sa te duci la el "buna" si continui tu mai departetongue poate va intelegeti binehappy daca o sa trebuiasca mai tarziu sa pleci de la bunica ta, si el nu ti-a cerut nr de tel sau id, cere-il tu, ca poate el e putin timidtongue
Si nu cred ca un baiat se "holbeaza" la o fata si zambeste doar asa ca-i vinetongue te place sigurhappy
Fa-ti curaj, vorbestei si daca va intelegeti bine, datii inaintehappy

| anutza a răspuns:

Buna acele ocheade reprezinta un semn de simpatie, inseamna ca va placeti reciproc.
Cel mai bine e sa vorbesti cu el si, ca sa nu ii suni la usa poti vorbi cu bunica ta sa aranjeze sa va intalniti din nou "ca din intamplare"
Bafta happy

| bebelusa_9541 a răspuns:

Hmm...din cate povesteti eu cred ca el te place,mai ales daca se uita asa la tine, iar daca si tu il placi incearca sa te duci mai des la bunica ta, sa iesi in fata blocului poate cine stie se uita pe geam si te vede si poate va veti intalni.Incearca sa vorbesti cu el de prima data cand il vezi,da' nu asa ca si cum ai parea disperata, asa delicat ca sa il lasi pe el sa fie si mai atras de tine si o sa vezi cat de bine o sa mearga totul(e mult pana o sa vorbesti cu el ca dupa aia va merge totul,, brici")Mult succes!:*

| LostInMyDreams a răspuns:

Sigur cred ca te place.Cand te mai intorci la bunica ta si il vezi ar trebui macar sa ii ceri id-ul pentru ca sa vorbiti sa va cunoasteti mai bine... Mult succes!

| MâţaD a răspuns:

Cred ca te place.iti poti vizita bunica,mai iesiti la plimbare, si ii spui sa vina si cu acea doamna, care este bunica baiatului respectiv.cu siguranta ca va veni si el daca te place. sper ca am ajutat!

| Ancutss30 a răspuns:

Trebuie sa astepti. Timpul iti va raspunde la intrebare.Trebuie sa existe macar un lucru in comun, daca nu mai multe:*. funda?

| Rŏllшау a răspuns:

Pai ar trebui sa il bagi in seama sa vorbesti cu el sa-si faca o parere si despre cum esti, sa vorbiti intre voi ca si cum ati fi deja prieteni. Poti sa-l inviti undeva sa fiti doar voi doi asa puteti sa vb intre voi dar cand te mai duci acolo asteapta sa il vezi in zare apoi aplici chestiunile de mai sus. Sper ca ti-am fos de folos.

| InSaNe_6155 a răspuns:

Din ce imi spui tu mie e logic ca te place big grinwinking hmm ai putea sa mai iesi cu cainele doar tu big grin sa te plimbi pe unde ai crede tu ca sta si incearca sa te bagi i nseama cu el :d nu stiu ce sa iti zic sincer dar da absolut te place! big grin

| LorenaM19 a răspuns:

Hey :*
Parerea mea este ca te place happy
sau cel putin te simpatizeaza, deoarece te privea luung din cate ai spus happy
poti da de el cerand ajutorul unor copii... din apropiere happy
si mie mi s-a intamplaat sad... si nu am mai dat de el laughing
si acum regret amarnic pentru ca nu am actionat la momentul potrivit happy Deci Parerea mea : Cere ajutorul unui prieten de la bunicii tai happy