| marius_8727 a întrebat:

In prima zi de liceu trebie sa fiu insotit de un parinte? x_x
Astept rapunsurile voastre. Multumesc! >:ddd

6 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu,nu e neaparat.

cu mine a venit mami,si m-am simtit penibil ca eram insotiti de parinti doar eu si un alt baiat.din tot liceul.
dirigintele/diriginta oricum v-a programa cat de curand o sedinta cu parintii pentru a se cunoaste,sau sa-i puna la curent cu unele lucruri/reguli etc.
si in plus, esti destul de mare, ca sa tii minte cateva chestii.
anul asta nu voi mai merge cu mami laughing

| Sunnyツ a răspuns:

Da pe draq...Maryo238 oricum se va face sedinta cu parinta si atunci se va explica tot. Nu trebuie sa te duci cu nici un parinte.
Dar totusi...intreaba'ti catva prieteni sa vezi ce zic ei.

Bafta! :*

| DandD a răspuns:

Nu.happy
E mai ok sa mergi cu un prieten/a daca ai in acel liceeu:*

| JustanApple a răspuns:

Nu neaparat. eu in prima zi de clasa a 9 a am fost cu mama pentru ca asa am crezut ca or sa vina toti copiii, dar unii au venit cu parinti, altii nu. iar parintii care au venit au participat doar la festivitate. sincer, nu am vazut niciun parinte intrand in sala de clasa pentru a se interesa de ce ii trebuie copilului, si oricum, esti baiat mare acum. cred ca poti si tu sa-ti notezi ce ai nevoie, si sa ai grija de tine, dar pana la urma faci ce vrei, ti-am spus, eu am fost cu mama, dar a stat doar la festivitate apoi a plecat acasa. probabil unii parintii si-au asteptat copii sau au venit dupa ei mai tarziu. dar eu.cum am venit de dimineata ...pe la 8:00 a trebuit sa astept pana pe la 16:00 cand intram in sala. acum depinde si de liceu, la ce ora intri in ziua respectiva s.a

| îîîîîî a răspuns:

Da

| maryo238 a răspuns:

Da, e bine sa fi insotit de un parinte, pentru ca diriginta/dirigintele va trebui sa le zic tot ce trebuie parintilor ca sa stie de ce e nevoie si ce nu. :d