| Andradeea03 a întrebat:

In ultima perioada am inceput sa fiu foarte timida.Dar pe langa asta,cred ca toata lumea ma uraste, chiar daca nu e asa probabil.Aud cum oamenii ma barfesc,dar toti imi spun ca mi se pare. M-am gandit ca poate sufar de anxietate sociala, dar nu vreau sa ma gandesc ca sufar de asa ceva.Poate e de vina timiditatea sau ceva. Nu stiu.spuneti voi ce am. poate va dati seama mai bine decat mine.

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te relaxezi putin si sa te intrebi ce anume te deranjeaza la tine insati. E clar ca ceva nu-ti place, de aceea ai impresia ca oamenii se uita ciudat la tine si te barfesc.

1 răspuns:
| Innsbruck a răspuns:

Pur si simplu nu te simti bine pe langa oameni. Mai ales ca auzi lucruri urate despre tine si barfe.Sa stii ca acei oameni o sa primeasca inapoi tot ceea ce au dat, ei nu merita mai mult. Incerca sa vorbesti cu doamna ta diriginta sau o profesoara mai apropiata daca esti inca la scoala, sa mergi la consilierul scolii.el o sa te poata ajuta si o sa te asculte.