| Marionette_2596 a întrebat:

Inca o intrebare despre evaluarea nationala la romana.As vrea sa stiu voi la exercitiul cu repere ale spatiului descris ce ati pus? Eu am pus,, la curtea imparateasca" si,, se afla un pom atat de inalt". Am considerat si pomul un potential reper al spatiului descris.Mai ales ca in jurul lui se invarte toata actiunea. Voi ce ziceti?

1 răspuns:
| oOoLadyMoOo a răspuns:

Eu am pus " la curtea imparateasca " si " prin inaltimile nestrabatute de ochiul omenesc " si am gasit baremul de corectare pe net si mi se puncteaza maxim.
Dar si cum ai scris tu e bine. :*
Succes.