| anonim_4396 a întrebat:

Incerc sa imtru pe messenger si nu merge.imi apare o fereastra cu "your account has been locked"
ce se intampla si cum pot sa il "deblochez"?
fundita:X

Răspuns Câştigător
| SecretAgentLyla a răspuns:

(plz fundita)
Contul tau de messenger se blocheaza cand cineva incearca sa il aceseze si scrie de 30 de ori gresit parola.Tot ce iti trebuie ca sa il deblochezi este o lista cu serverele Yahoo cu care sa te logezi. De fiecare data cand te logezi folosesti un server yahoo. Te logezi cu o COOKIE, care este un fel de cutie cu informati de logare sau ID care arata ca tu esti cine pretinzi ca esti pe messenger.Cand oamenii vor sa aceseze (blocheze)contul tau de multe ori folosind un program de blocare, tot ce fac este ca apasa butonul de logare cu o parola gresita de multe ori, asa iti expira COOKIUL.Deci cand te vezi in situatia asta, tot ce trebuie sa faci este sa iti refresezi COOKIUL. Dar cum faci asta daca serverul tau yahoo este blocat? Simplu, alegi alt server.Cum? Simplu.Iti voi da cateva exemple de servere:http://cine.mail.yahoo.com/? id=77070

1 răspuns:
| scumpete a răspuns:

Deci din cate stiu eu cineva a incercat sa scrie parola ta si ti'a blocat contul. Asteapta 24 de h si se rezolvawinking