| andreeadadea a întrebat:

Intr-o zi eu cu mama am plecat de acasa in urma unei scandak intre parinti, incepuse sa sa inteleaga dupa ceva timp, dar acum iar sau certat, si eu nu stiu ce sa fac, nu mai pot suporta asta, nu stiu daca ar merita sa mai traiesc! De ce eu nu pot avea o familie ca ceilalti? Daca stiau ca o sa se desparta nu trebuia sa faca un copil, oare mai are rost sa traiesc? Eu chiar nu pot accepta asta! Sau mai am o cale, sa plec departe, fara sa mai ma intorc vreodata!

1 răspuns:
| LegumaColor a răspuns:

Cand doua persoane nu se mai inteleg incep certurile, da e urat sa te certi cand ai si un copil dar asta inseamna sa fii parinte dar sa uiti asta la necazuri. Incearca sa nu iei in seama, ei te iubesc cu adevarat si incearca tu sa le deschizi ochii si sa le spui ca esti acolo si ca nu trebuie sa faca asta in fata ta.